Szosowe wyścigówki KTM RC125 i RC200 to dwa kolejne modele austriackiego producenta ujawnione przed nadchodzącymi targami EICMA. Produkowanymi w indiach modelami KTM zamierza podbić serca młodych bikerów.

Oba modele są wizualnie bardzo podobne do największego w serii RC390. Także mechanicznie wszystkie trzy modele są zbliżone. Mimo różnych pojemności silników wykorzystują wiele wspólnych podzespołów.  Wszystkie motocykle będą produkowane w indyjskiej fabryce KTM. Choć Pomarańczowi nie ujawnili jak dotąd danych technicznych dwóch najmniejszych RC, z pewnością będą one zbieżne z protoplastami czyli  modelami Duke. Jak wynika z ujawnionych zdjęć, KTM przewidział dla nowych motocykli różne schematy malowania, w tym te odwołujące się do torowych wersji maszyn.

Wszystkie modele przystosowane są do przewozu pasażera, zaś oferta akcesoriów z katalogu Power Parts pozwoli na przekształcenie rasowego ścigacza w weekendową maszynę sportowo-turystyczną. KTM nie ujawnił jak na razie cen motocykli serii RC. Mamy nadzieję, że współpraca z indyjskim Bajajem i plany sprzedaży tych modeli w Azji skłonią Austriaków do zachowania ceny na rozsądnym poziomie.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ