To smutna chwila nie tylko dla fanów tej japońskiej marki. Ostatnie egzemplarze Suzuki GS500, Suzuki Burgman 200 i kilku innych modeli wyjechały z taśm produkcyjnych. Dziś fabryka zostaje zamknięta.

To trudny czas dla Suzuki. W listopadzie firma zdecydowała o zamknięciu swojej fabryki jednośladów w Hiszpanii. Niedawno poinformowała też o wycofaniu się z rynku samochodowego w USA i zamknięciu 98 swoich salonów w tym kraju. Japończycy pokładają wielkie nadzieje w swoim dziale motocyklowym, który póki co trzyma firmę na powierzchni.

Zakłady Suzuki w hiszpańskim mieście Gijon zatrudniały 200 pracowników. Fabryka produkowała kilka modeli jednośladów o mniejszych pojemnościach, m.in. Suzuki Burgman 200 i 125 oraz Suzuki GS500 i GS500F, które sprzedawane były na rynku europejskim.

Firma Suzuki zapewnia, że zamknięcie zakładu produkcyjnego nie będzie miało wpływu na dostępność części zamiennych do wymienionych modeli. Będą one po prostu wytwarzane w innych zakładach japońskiego producenta. Ostatni jednoślad opuścił fabrykę 27 marca, ostatecznie zakład zostanie zamknięty w sobotę, 30 marca.

Likwidacja fabryki w Gijon to kolejny po wycofaniu się ze sprzedaży aut w Stanach Zjednoczonych, drastyczny krok japońskiego producenta, mający na celu ratowanie finansów korporacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.