Ostatnie Suzuki GS500 i Suzuki Burgman 200 opuszczają fabrykę w Gijon

-

To smutna chwila nie tylko dla fanów tej japońskiej marki. Ostatnie egzemplarze Suzuki GS500, Suzuki Burgman 200 i kilku innych modeli wyjechały z taśm produkcyjnych. Dziś fabryka zostaje zamknięta.

To trudny czas dla Suzuki. W listopadzie firma zdecydowała o zamknięciu swojej fabryki jednośladów w Hiszpanii. Niedawno poinformowała też o wycofaniu się z rynku samochodowego w USA i zamknięciu 98 swoich salonów w tym kraju. Japończycy pokładają wielkie nadzieje w swoim dziale motocyklowym, który póki co trzyma firmę na powierzchni.

Zakłady Suzuki w hiszpańskim mieście Gijon zatrudniały 200 pracowników. Fabryka produkowała kilka modeli jednośladów o mniejszych pojemnościach, m.in. Suzuki Burgman 200 i 125 oraz Suzuki GS500 i GS500F, które sprzedawane były na rynku europejskim.

Firma Suzuki zapewnia, że zamknięcie zakładu produkcyjnego nie będzie miało wpływu na dostępność części zamiennych do wymienionych modeli. Będą one po prostu wytwarzane w innych zakładach japońskiego producenta. Ostatni jednoślad opuścił fabrykę 27 marca, ostatecznie zakład zostanie zamknięty w sobotę, 30 marca.

Likwidacja fabryki w Gijon to kolejny po wycofaniu się ze sprzedaży aut w Stanach Zjednoczonych, drastyczny krok japońskiego producenta, mający na celu ratowanie finansów korporacji.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY