Firma Romet szykuje się do rynkowej ofensywy. Wśród nowości rynkowych przygotowanych przez rodzimego producenta znalazły się enduro, motocykl wielozadaniowy, scrambler i retro-skuter. Wszystkie małolitrażowe.

Część z nowej oferty możemy już oglądać w punktach sprzedaży. Chodzi o modele ADV150 i Z 175. Pierwszy z nich Romet określa jako “przeprawowo-turystyczny”, co w praktyce oznacza podwyższone zawieszenie i skok zawieszenia, komplet gmoli oraz gniazdo zapalniczki z portem USB.

ADV150 może być ciekawą propozycją dla osób rozpoczynających przygodę z off-roadem. Do poważnych wyzwań stawianych pagórkom i piachom wydaje się po prostu za mały. Jednocylindrowy silnik o mocy niespełna 11 KM nie zadowoli użytkowników o większej wadze.

Ciekawą propozycją wydaje się być model Z175, wielozadaniowy motocykl stworzony do pracy. Seryjne gmole i bagażniki oraz przystosowanie do poruszania się w każdym terenie przywodzą nam na myśl włoskiego konia roboczego – Borile.

Romet ma w zanadrzu również bardzo ciekawego scramblera o historycznej nazwie Ogar z silnikiem (niestety) 50 cm3 oraz skuter w bardzo interesującej stylizacji retro. Na te premiery będziemy musieli jednak poczekać.

3 KOMENTARZE

  1. …dobrze że choć logo udało się utrzymać ,żeby tak jeszcze z czasem poważniejszych kooperantów zaangażować … .Dobrze że istnieje podobny segment ,nie każdego stać na zakup nowego markowego sprzętu jednocześnie nie każdy preferuje zakup używki .Niezła oferta dla początkujących motocyklistów rozpoczynających swoją przygode z dwoma kółkami ,moje pokolenie przed laty mogłoby jedynie pozazdrościć dostępności oraz możliwości wyboru … .:)

  2. Dobre: …ale brak tego zera może umożliwić początek przygody ze stylowymi nadwoziami np Twojemu synowi o ile takowego już posiadacz.
    Mi byłoby miło gdyby mój syn jak pod rośnie jeździć u boku mojeg motocykla na czymś takim.
    Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here