Firma Romet szykuje się do rynkowej ofensywy. Wśród nowości rynkowych przygotowanych przez rodzimego producenta znalazły się enduro, motocykl wielozadaniowy, scrambler i retro-skuter. Wszystkie małolitrażowe.

Część z nowej oferty możemy już oglądać w punktach sprzedaży. Chodzi o modele ADV150 i Z 175. Pierwszy z nich Romet określa jako “przeprawowo-turystyczny”, co w praktyce oznacza podwyższone zawieszenie i skok zawieszenia, komplet gmoli oraz gniazdo zapalniczki z portem USB.

ADV150 może być ciekawą propozycją dla osób rozpoczynających przygodę z off-roadem. Do poważnych wyzwań stawianych pagórkom i piachom wydaje się po prostu za mały. Jednocylindrowy silnik o mocy niespełna 11 KM nie zadowoli użytkowników o większej wadze.

Ciekawą propozycją wydaje się być model Z175, wielozadaniowy motocykl stworzony do pracy. Seryjne gmole i bagażniki oraz przystosowanie do poruszania się w każdym terenie przywodzą nam na myśl włoskiego konia roboczego – Borile.

Romet ma w zanadrzu również bardzo ciekawego scramblera o historycznej nazwie Ogar z silnikiem (niestety) 50 cm3 oraz skuter w bardzo interesującej stylizacji retro. Na te premiery będziemy musieli jednak poczekać.

3 KOMENTARZE

  1. …dobrze że choć logo udało się utrzymać ,żeby tak jeszcze z czasem poważniejszych kooperantów zaangażować … .Dobrze że istnieje podobny segment ,nie każdego stać na zakup nowego markowego sprzętu jednocześnie nie każdy preferuje zakup używki .Niezła oferta dla początkujących motocyklistów rozpoczynających swoją przygode z dwoma kółkami ,moje pokolenie przed laty mogłoby jedynie pozazdrościć dostępności oraz możliwości wyboru … .:)

  2. Dobre: …ale brak tego zera może umożliwić początek przygody ze stylowymi nadwoziami np Twojemu synowi o ile takowego już posiadacz.
    Mi byłoby miło gdyby mój syn jak pod rośnie jeździć u boku mojeg motocykla na czymś takim.
    Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.