W BMW nastąpił prawdziwy wysyp niby to szpiegowskich zdjęć nowych modeli. Po ciekawym S1000F przedsiębiorczy paparazzi sfotografowali nową wersję wyjątkowo nieudanego niegdyś modelu R1200ST.

Choć zdjęcie, zamieszone przez portal MCN trudno uznać za publikację wysokiej jakości, z całą pewnością można stwierdzić, że mamy do czynienia z nowym turystycznym modelem z Bawarii. Pierwszy model R 1200 ST, produkowany od 2005 do 2007 roku nigdy nie spotkał się z przychylnością klientów. Po części winę za to ponosiła dość dyskusyjna estetyka, po części wyjątkowo wysoka awaryjność motocykla.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Niemcy, niezrażeni pierwszą porażką, próbują przekonać klientów do R1200ST raz jeszcze. Nowy ST wydaje się łaskawiej obdarzony przez boginię estetyki. Pomimo fatalnej jakości zdjęcia łatwo dostrzec, że nowy model zostanie wyposażony w podwójny przedni reflektor w miejsce dawnego pojedynczego, przypominającego nieco oko cyklopa. Również wysoka przednia szyba wydaje się znacznie lepiej dopasowana do kształtu motocykla, niż ta, do której próbował przekonać nas bawarski producent w poprzedniej wersji.

R1200ST

Do napędu nowego R1200ST zostanie wykorzystany nowy, chłodzony cieczą bokser, który zadebiutował w nowym R1200GS.  Zakładamy, że turystyczna wersja otrzyma mniejszy elektroniczny knebel, co przełoży się na ok. 160 KM. Nowy R1200ST zadebiutuje prawdopodobnie na październikowych targach Intermot w Kolonii. Szczerze życzymy by nowy model nie powtórzył spektakularnej klapy poprzednika.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.