Honda otworzyła nowy zakład produkcyjny w Malezji. Fabryka motocykli na wyspie Penang w północnej części kraju ma produkować 300 tysięcy jednośladów rocznie i zatrudniać 1100 osób.

Nowa fabryka motocykli przyczyni się do pięciokrotnego wzrostu produkcji Hondy w Malezji – położony w pobliżu dotychczasowy zakład produkował rocznie około 60 tys. jednośladów. Otwarcie fabryki w tym kraju jest ważnym punktem strategii Hondy, zakładającej skupienie w jednym miejscu produkcji, sprzedaży, obsługi klienta oraz serwisu i wymiany części zamiennych.

Fabryka motocykli Honda będzie produkować tylko te modele, które już teraz są sprzedawane na malezyjskim rynku. Są to nieznane w Polsce jednoślady o małych pojemnościach silnika: EX5 Dream, Wave Dash, Wave 100, Wave 110, Future, PCX, Spacy oraz Icon. W przyszłości planowane jest zwiększenie gamy modeli.

W fabryce wykorzystywane są najnowocześniejsze technologie, które nie tylko mają zwiększyć wydajność, ale również zmniejszyć zużycie energii i obniżyć koszty pracy. Na dachu parkingu zainstalowano potężne zestawy baterii słonecznych, a na terenie fabryki znajduje się znakomicie wyposażony 400-metrowy tor, na którym będą przeprowadzane testy motocykli.

Honda rozpoczęła produkcję motocykli w Malezji w 1969 roku i w ciągu 44 lat wyprodukowała 4,4 mln sztuk. Obecnie co drugi motocykl sprzedawany w Malezji ma na baku logo Hondy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here