Od marca dostępne będą w sprzedaży dwa nowe modele opon motocyklowych Bridgestone: turystyczna Exedra Max, przeznaczona dla chopperów i cruiserów oraz sportowa opona typu slick Battlax V01.

Na zakończonych niedawno targach motoryzacyjnych w Brukseli Bridgestone oficjalnie zaprezentował opony, które pojawią się wkrótce na rynku europejskim. Opony motocyklowe Bridgestone serii Exedra produkowane są jeszcze od 1984 roku i są jednymi z najpopularniejszych na świecie modeli dla cruiserów. Producent zapewnia, że odnowione Exedra Max oferowane będą w trzech różnych wariantach: jako diagonalne, radialne i pośrednie (tzw. diagonalne opasane). Producent zapewnia, że każda z nich w zależności od rozmiaru zapewnia optymalną przyczepność nawet w ekstremalnych warunkach drogowych.

Druga nowość, zaprezentowana w Brukseli to sportowe slicki  Battlax V01, czyli w istocie unowocześnienie flagowego modelu Battlax. Przednia opona zaprojektowana została tak, by utrzymać przyczepność przy wejściu w zakręt, szczególnie pod dużym kątem. Z kolei tylna ma trzymać przyczepność przy maksymalnych przyspieszeniach. Bridgestone zapewnia, że przy produkcji wykorzystano nowy rodzaj mieszanki gumy, opracowany podczas testów w zawodach Moto GP. Japończycy są jedynym oficjalnym dostawcą opon do tych wyścigów.

Ceny nowych opon jeszcze nie są znane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here