Nowe opony motocyklowe Bridgestone. Turystyczne dla cruiserów oraz slicki

-

Od marca dostępne będą w sprzedaży dwa nowe modele opon motocyklowych Bridgestone: turystyczna Exedra Max, przeznaczona dla chopperów i cruiserów oraz sportowa opona typu slick Battlax V01.

Na zakończonych niedawno targach motoryzacyjnych w Brukseli Bridgestone oficjalnie zaprezentował opony, które pojawią się wkrótce na rynku europejskim. Opony motocyklowe Bridgestone serii Exedra produkowane są jeszcze od 1984 roku i są jednymi z najpopularniejszych na świecie modeli dla cruiserów. Producent zapewnia, że odnowione Exedra Max oferowane będą w trzech różnych wariantach: jako diagonalne, radialne i pośrednie (tzw. diagonalne opasane). Producent zapewnia, że każda z nich w zależności od rozmiaru zapewnia optymalną przyczepność nawet w ekstremalnych warunkach drogowych.

Druga nowość, zaprezentowana w Brukseli to sportowe slicki  Battlax V01, czyli w istocie unowocześnienie flagowego modelu Battlax. Przednia opona zaprojektowana została tak, by utrzymać przyczepność przy wejściu w zakręt, szczególnie pod dużym kątem. Z kolei tylna ma trzymać przyczepność przy maksymalnych przyspieszeniach. Bridgestone zapewnia, że przy produkcji wykorzystano nowy rodzaj mieszanki gumy, opracowany podczas testów w zawodach Moto GP. Japończycy są jedynym oficjalnym dostawcą opon do tych wyścigów.

Ceny nowych opon jeszcze nie są znane.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY