Nowa Yamaha Super Tenere będzie godnym przeciwnikiem BMW R 1200 GS, który wciąż jest uważany za lidera turystycznych enduro . W przedstawionej w Mediolanie nowej wersji XT 1200 ZE zmieniono niemal każdy szczegół.

Do głównych zmian w modelu na 2014 zaliczamy mocniejszy o 2 KM, zmodyfikowany silnik z nowym wałkiem rozrządu. Producent obiecuje gładką pracę jednostki napędowej i płynniejsze przyspieszanie. Wprowadzono konstrukcyjne poprawki do 6 biegowej skrzyni wpływające korzystnie na sprawność zmiany przełożeń. Do wyboru w udoskonalonym systemie D-MODE są dwa tryby jazdy: miejski i sportowy.

Deskę rozdzielczą wyposażono w nowoczesny wyświetlacz LCD i dodano wskaźnik załączonego biegu. Z zewnątrz uwagę zwraca przeprojektowany tłumik, kierunkowskazy LED i aluminiowy podnóżek.

Dla najbardziej wybrednych Yamaha wprowadziła rozbudowaną wersję XT 1200 ZE, która ma elektronicznie regulowane zawieszenie. Pozwala kierowcy wybierać z 4 ustawień wstępnych i 3 napięcia wstępnego, co łącznie daje 12 kombinacji. Istnieje 7 kolejnych poziomów regulacji, a to w sumie daje imponujące 84 możliwości.

Cena, którą podał producent to 15 590 euro (65 000 zł).

3 KOMENTARZE

  1. Cena to najsłabszy punkt tej Tenerki. Nie przekłada się ona raczej na rzeczywiste walory tego motocykla.Po prostu jest moda na turystyczne enduro i koncerny na modzie muszą zarobić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.