Nowa Yamaha Super Tenere XT 1200 ZE. Groźny rywal dla BMW [EICMA]

-

Nowa Yamaha Super Tenere będzie godnym przeciwnikiem BMW R 1200 GS, który wciąż jest uważany za lidera turystycznych enduro . W przedstawionej w Mediolanie nowej wersji XT 1200 ZE zmieniono niemal każdy szczegół.

Do głównych zmian w modelu na 2014 zaliczamy mocniejszy o 2 KM, zmodyfikowany silnik z nowym wałkiem rozrządu. Producent obiecuje gładką pracę jednostki napędowej i płynniejsze przyspieszanie. Wprowadzono konstrukcyjne poprawki do 6 biegowej skrzyni wpływające korzystnie na sprawność zmiany przełożeń. Do wyboru w udoskonalonym systemie D-MODE są dwa tryby jazdy: miejski i sportowy.

Deskę rozdzielczą wyposażono w nowoczesny wyświetlacz LCD i dodano wskaźnik załączonego biegu. Z zewnątrz uwagę zwraca przeprojektowany tłumik, kierunkowskazy LED i aluminiowy podnóżek.

Dla najbardziej wybrednych Yamaha wprowadziła rozbudowaną wersję XT 1200 ZE, która ma elektronicznie regulowane zawieszenie. Pozwala kierowcy wybierać z 4 ustawień wstępnych i 3 napięcia wstępnego, co łącznie daje 12 kombinacji. Istnieje 7 kolejnych poziomów regulacji, a to w sumie daje imponujące 84 możliwości.

Cena, którą podał producent to 15 590 euro (65 000 zł).

3 KOMENTARZE

  1. Cena to najsłabszy punkt tej Tenerki. Nie przekłada się ona raczej na rzeczywiste walory tego motocykla.Po prostu jest moda na turystyczne enduro i koncerny na modzie muszą zarobić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY