Husaberg zaprezentował siedem motocykli z roku modelowego 2014. Jest to ostatnia linia jednośladów Husaberg przed zapowiadanym połączeniem z Husqvarną.

Jak już pisaliśmy, właściciel Husqvarny i jednocześnie prezes KTM, Stefan Pierer, rozczarowany wynikami sprzedaży Huski, postanowił połączyć dwie szwedzkie marki. Nowa firma będzie się nazywać Husqvarna Sportmotorcycle GmbH, co oznacza koniec istnienia dla utytułowanej marki Husaberg, która jak na ironię obchodzi w tym roku 25 urodziny.

Zaprezentowana nowa linia motocykli daje nam przedsmak tego, czego możemy się spodziewać po przyszłych maszynach Husqvarny. Każdy z zaprezentowanych jednośladów otrzymał regulowane zawieszenie z ulepszoną trakcją i nieco lepszym niż dotąd komfortem jazdy. W tylnych amortyzatorach PDS łatwiej będzie wymienić uszczelkę i ustawić tłumienie.

Sporo zmian znalazło się w silnikach popularnej serii FE 250, m. in. nowy cylinder ze skokiem krótszym o 2.7 mm, lżejszy tłok i zaktualizowane mapy paliwa. Seria FE 250 otrzymała także nowy wydech.

Większość modeli wyposażono także w lżejsze ramy, mocniejsze akumulatory i nowe sprzęgła DDS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.