pon., 06 gru 2021

Nocne Wilki biorą Krym. Sewastopol oddaje gangowi tereny za grosze

-

Rosyjski gang motocyklowy „Nocne Wilki” otrzymał propozycję dzierżawy za ułamek wartości 250 hektarów ziemi na Krymie . Poplecznicy Putina mają zająć się budową patriotycznego centrum sportu i zdrowego stylu życia. 

„Zwykli motocykliści”, „bikerzy tacy jak my” – takie określenia lansowano broniąc rosyjskiej inicjatywy rajdu z Moskwy do Berlina w rocznicę zakończenia II wojny światowej. Tymczasem ci „zwykli motocykliści” otrzymali właśnie od samorządu Sewastopola propozycję dzierżawy ponad 250 hektarów ziemi za ułamek jej wartości.


Czynsz, jaki płacić będą Nocne Wilki wynosi zaledwie 0,1 % wartości ziemi – w przeliczeniu to około 3 groszy za metr kwadratowy. W oświadczeniu radni podali, że przy ustalaniu tak niskiej wartości czynszu wzięto pod uwagę fakt, że klub motocyklowy nie działa dla zysku i realizuje „wartościowe cele społeczne”.

Nocne WilkiW zamian za niezwykle preferencyjne warunki Nocne Wilki wykorzystają ziemię by zachęcać do „zdrowego stylu życia” oraz na pracę nad „psychologicznym i moralnym stanem ludności” oraz rozwojem kultury fizycznej. Zadaniem członków gangu ma być także edukacja patriotyczna obywateli Federacji Rosyjskiej.

Mieszkańcy Krymu witają dzielnych bikerów

W oświadczeniu radni wskazali jednak możliwość prowadzenia działalności zarobkowej – pod takie inwestycje klub może wykorzystać jednak tylko maksymalnie jeden procent terenu. Umowa dzierżawy ważna będzie przez dziesięć lat.

Russian Prime Minister Vladimir Putin riPropozycji preferencyjnej dzierżawy sprzeciwił się szef prawników sewastopolskiego samorządu, co wywołało oburzenie przywódcy gangu – Aleksandra Załdostanowa. Zarzucił on urzędnikowi kłamstwa i niekompetencję. Zażądał też jego natychmiastowego odwołania.


 

Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

6 KOMENTARZE

  1. No to Jedi z Rajdu Katyńskiego będą mieli gdzie wybudować swój Kościół zwalczający żydowskie kondominium czy co oni tam pletą poniecając się kumplowstem z „orłami” putina. :-)

  2. no, ” poplecznikami Putina” jak to ujął zgrabnie autor jest 90% Rosjan bo zdaje się że takie ma poparcie. A Motovoyagerowi pozwolę sobie zwrócić uwagę że broniąc inicjatywy rajdu do Berlina broniono rajdu Dni Chwały w którym jechało wielu motocyklistów nie będących członkami Nocnych Wilków. Oni sami byli tylko jednymi z wielu uczestników tego rajdu.Polska jako jedyny kraj na planowanej trasie ich przejazdu odmówiła im wjazdu wrzucając wszystkich do jednego worka z Nocnymi Wilkami.

  3. A kogo to obchodzi ? Głupie bicie piany. Kiedy w końcu dacie jakiś ciekawy artykuł o jakiejś wycieczce ? Jak nie macie o czym pisać, dajcie znać. Na pewno coś naskrobię o Norwegii, Litwie, Słowacji ;P Sądzę że to bardziej się przyda niż jakieś pierdu pierdu o jakichś ,,gangach” za granicą.

  4. …@seev, oczywiście mówisz za siebie ? ,mam nadzieję – a ciekawych w twoim mniemaniu newsów to w TV szukaj bo na portalu motocyklowym ino o motocyklistach :( itp.- a tam sporo o polityce i w ogóle, z pewnością znajdziesz coś dla siebie … .

  5. Pilnujcie swoich spraw, a „Nocnym Wilkom” dajcie spokój. Nawet na specjalistycznym forum żałosną politykę rządu lansujecie. Tak, pokłóćcie się z wszystkimi sąsiadami, a hameryka Was wyzwoli. Żenada. Pozdrawiam rosyjskich motocyklistów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Ograniczenie sprzedaży benzyny i diesla w Polsce? Decyzja dotycząca wydobycia ropy zapadnie w czwartek

Już w czwartek zapadnie niezwykle ważna decyzja, która w ogromnym stopniu wpłynie na sprzedaż diesla i benzyny, a także bezpośrednio na kondycję stacji paliw....

Wypadek podczas przejazdu MotoMikołajów w Gdyni. Lądował śmigłowiec LPR

MotoMikołaje to cykliczna impreza odbywająca się jednocześnie w wielu większych miastach w Polsce. Motocykliści w strojach św. Mikołajów jadą w paradach na swoich maszynach,...

Powrót Kalendarza Pirelli – „On the road” autorstwa Bryana Adamsa w hołdzie gwiazdom muzyki

Okładka winylowej płyty zawierająca jednak nie płytę, ale Kalendarz Pirelli 2022, zatytułowany „On the Road”, ze zdjęciami autorstwa Bryana Adamsa – uhonorowanie międzynarodowych gwiazd...

Policyjny dron w spektakularnej akcji pt. Łapanka pieszych…

Policja łapie przestępców? Oczywiście! Zobaczcie tę spektakularną akcję polskiej policji wymierzoną w bezczelnych pieszych, którzy w mieście przechodzą przez jezdnię poza miejscami do tego...

Aprilia SR GT – wielozadaniowy skuter z Włoch

Niezwykle cieszyć może fakt, że kolejny producent motocykli dostrzega w skuterach ogromny potencjał, wyposażając je w znacznie bardziej uniwersalne cechy. Poznajcie świeżutką Aprilię SR...