Tysiące motocyklistów, którzy zdali egzamin na prawo jazdy w katowickim WORD może stracić uprawnienia. Zdaniem byłego egzaminatora Cezarego Stryjaka egzaminy przeprowadzane były nieprawidłowo.

Zdaniem byłego egzaminatora katowickiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, trasy egzaminów na prawo jazdy kat. “A” wyznaczono z pominięciem wymaganych prawem elementów. Zdaniem Cezarego Stryjaka egzaminowani nie mieli możliwości wykonania części obowiązkowych zadań. Świadczą o tym mapy tras egzaminacyjnych i nagranie pokazujące trasę egzaminu.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Jednak, mimo że egzamin nie spełniał wymogów rozporządzenia, które wymaga by wykonać wszystkie zdania wykazane w tabeli, egzaminowani otrzymali prawa jazdy. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie wymienionych nieprawidłowości.

Jeśli okaże się, że zarzuty Cezarego Stryjaka są prawdziwe i egzaminatorzy poświadczali nieprawdę w dokumentacji, uprawnienia może stracić kilkanaście tysięcy motocyklistów za Śląska i Zagłębia.

8 KOMENTARZE

 1. “Jeśli okaże się, że zarzuty Cezarego Stryjaka są prawdziwe i egzaminatorzy poświadczali nieprawdę w dokumentacji, uprawnienia może stracić kilkanaście tysięcy motocyklistów za Śląska i Zagłębia.”
  A dlaczego uprawnień nie stracą egzaminatorzy, którzy poświadczali nieprawdę, albo osoby, które wyznaczały trasę niezgodnie z ustawą, tylko motocykliści, którzy zapewne o niczym nie wiedzieli..? Poza tym chore to trochę, że ktoś zrobi bezkolizyjnie powiedzmy 10000-20000 km i nagle traci prawo jazdy, bo ktoś “z góry” stwierdza, że kierowca jednak jeździć nie powinien.

 2. dokladnie, a jak dobrze zrozumialem ze byly egzaminator to naglosnil, czyli zemsta za wywalenie go z “rodzinki” albo inny powod. jak wyjdzie ze maja wszyscy stracic prawko to bez echa to sie nie obejdzie, lepiej nie myslec co sie bedzie wtedy dzialo

 3. Witamy w Polsce kraj kwitnącej lipy, głupota to mało powiedziane ale jaki zysk dla państwa taki kolejki w wordzie bo tyle osób bez prawka …

 4. Chwilę.
  Czemu ja mogę stracić prawo jazdy? Bo co? Podobnie żyjemy zgodnie z zasadą, w której prawo nie działa wstecz. Zdaliśmy egzaminy teoretyczne i praktyczne. Niech wywalą tych co faktycznie nie powinni zdać, a takich trochę pewnie będzie, bo jak wiadomo WORD Katowice słynie z brania łapówek i różnych tego typu akcji. Ja zdałem egzamin, wszystkie rzeczy niezbędne wtedy na placu manewrowym zostały przez mnie wykonane, a trasa została moim zdaniem wykonana tak jak powinno to wyglądać i tak jak mnie uczono na kursie.
  Zachęcam zobaczenie również profilu pana Cezara S. na facebooku…

 5. Uff… Ja ze śląska jestem ale zdawałem kat. A w mieście Legnica, bo akurat tam mieszkałem i jak widać cale szczęście :) tamten egzamin i jego trasa różniła się diametralnie. Pierwszy raz gdy wyjechałem na trasę egzaminu usłyszałem sporo ” ciepłych ” słów do ucha od pana instruktora :D
  W Bytomiu raczej prosta trasa a tam – zawracania wokół wysepek, na skrzyżowaniu i rondzie a ja oczywiście bez kierunków :D skrzyżowanie z regułą prawej ręki a Ja pierwszy raz prawie dzwon :D więcej grzechów nie pamiętam… hehe
  Domyślam się ze w tym widza problem ??
  Trzymam kciuki żeby prawka u Was zostały :) LWG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.