Brytyjskie radio będzie weźmie udział w kampanii “Nie widziałem”, której zadaniem ma być poprawa bezpieczeństwa motocyklistów. Na brytyjskich skrzyżowaniach każdego dnia ginie lub zostaje ciężko rannych 30 motocyklistów.

Organizacja THINK! ma na swoim koncie wiele kampanii dotyczących bezpieczeństwa i ruchu drogowego, miedzy innymi jazdy pod wpływem alkoholu czy zachęcających do zapinania pasów.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Tym razem w kampanii Nie widziałem zwraca uwagę na problem dużej liczby wypadków z udziałem motocyklistów. Statystyki są przerażające. Motocykliści będący zaledwie 1% ruchu drogowego stanowią jednocześnie 19% wszystkich ofiar śmiertelnych.

Z badań przeprowadzonych przez THINK! wynika, że kierowcy czterech kółek są przekonani o winie motocyklistów poruszających się z nadmierną prędkością. To z resztą już etykietka, którą na stałe przyklejono motocyklistom.

Jednak jak pokazują policyjne dane połowa wypadków, w których motocyklista zginął lub został poważnie ranny, zdarzyła się na skrzyżowaniach z winy kierowców, którzy „nie widzieli” i wjechali wprost pod koła motocykla.

THINK! w ramach kampanii Nie widziałem przygotowało 3 mocne materiały audio, które będą emitowane w ogólnokrajowej rozgłośni radiowej. Dotyczą śmierci syna, córki i męża, którzy zginęli z winy nieuważnego kierowcy. Można ich posłuchać na stronie internetowej THINK.

[sam id=”11″ codes=”true”]ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.