wt, 13 Kwi 2021

Motocyklista uderzył w sarnę – kierowcy nie udało się uratować

-

Na łamach naszego portalu już wielokrotnie ostrzegaliśmy was przed dziką zwierzyną. Nie zawsze takie niechciane spotkania kończą się tylko strachem, ewentualnie siniakami czy poobdzieranym motocyklem. Niech przestrogą będzie dla was sytuacja, która zdarzyła się w województwie opolskim.

W Niedzielę Wielkanocną doszło do tragicznego w skutkach wypadku w Nowych Głuszowicach w województwie opolskim. Motocyklista, który uderzył w przebiegającą przez drogę sarnę, stracił panowanie nad jednośladem i wpadł do rowu. Na miejscu błyskawicznie zjawiła się straż pożarna oraz helikopter LPR, jednakże 29-letniego mężczyzny nie udało się uratować.

Potrącenie motocyklem dzikiego zwierzęcia – kolizja [dzik, jeleń, sarna, łoś], a prawo do odszkodowania

Wieczornym, ale także porannym przejażdżkom, szczególnie przez drogi przebiegające przez lasy, towarzyszą bardzo częste spotkania z dziką zwierzyną. Wielokrotnie udaje nam się dojrzeć ją na tyle szybko, że jesteśmy w stanie bezpiecznie wyhamować. Zdarzają się również przypadki, że owa sarna, dzik czy jelonek znienacka wyskakuje z przydrożnego rowu, nie dając nam szansy na jakąkolwiek reakcję. Jarek pisał w ubiegłym roku (link powyżej) o tym, jak postąpić w przypadku takiej kolizji i czy przysługuje nam odszkodowanie. Ja chciałbym zaapelować do was, że sezon dopiero się rozpoczyna i warto odpuścić sobie przejażdżki w szybkim tempie, które mogą generować dodatkowe niebezpieczeństwo. Uważajcie na siebie.

Fot. piracidrogowi.pl

Wiktor Seredyński
Wiktor Seredyński
Od najmłodszych lat jest miłośnikiem dwóch kółek, a co lepsze, początkowo zamiast za dziewczynami, oglądał się za przejeżdżającymi motocyklami. Ta choroba została mu po dziś dzień i nie ma ochoty się z niej leczyć. Fan garażowych posiedzeń i dłubania przy motocyklach przy akompaniamencie Dire Straits. Po godzinach amatorsko toruje i często podróżuje motocyklem, szczególnie upodobał sobie wyjazdy pod namiot. Aktualnie na trzecim roku studiów dziennikarstwa w Katowicach. Zapalony fan MotoGP i Marqueza. Plany na przyszłość wiąże z motocyklami – i prywatnie, i w pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Reklama
Reklama