wt, 13 Kwi 2021

Autostrada A2 zostanie powiększona o kolejne kilometry

-

Wszelkie newsy, które związane są z modernizacją dróg w Polsce, są jak miód na nasze serca. Chociaż widać już zmiany w naszym kraju, to nadal kierowcy ubolewają nad słabą przepustowością głównych dróg lub nad ich słabym stanem technicznym.

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk poinformował, że do 2024 roku autostradą A2 pojedziemy do Białej Podlaskiej w województwie lubelskim. W czwartek 1 kwietnia i nie jest to żart primaaprilisowy, podpisana została umowa na zaprojektowanie i wykonanie dwóch odcinków tej autostrady o łącznej długości 32 km. Spotkanie odbyło się za pomocą wideokonferencji, na której podpisana została umowa z wykonawcą, wybranym przez Generalną Inspekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Wykonanie pierwszego odcinka, o długości 18 km, opiewa na kwotę 530 milionów złotych. Powstanie on pomiędzy miejscowością Malinowiec, a węzłem Łukowisko. Wykonany zostanie przez Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor. Natomiast druga część, o długości około 14 km, powstanie na odcinku Swory–Biała Podlaska, którą wykona spółka Polaqua. Wartość tej umowy to 470 milionów złotych.

Wykonawcy na przełomie 2021 i 2022 roku, powinni według umowy posiadać już niezbędne pozwolenia, a także projekty budowlane. Oba odcinki będą posiadać dwie jezdnie, z dwoma pasami ruchu, ale również rezerwą na budowę w przyszłości dodatkowego, trzeciego pasa. Dodatkowo powstaną węzły drogowe, natomiast rodzaj nawierzchni (betonowa czy bitumiczna) zostanie określony na etapie przygotowywania dokumentacji projektowej.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Reklama
Reklama