Po złożeniu przez Suzuki USA wniosku o upadłość nadeszły kolejne złe wieści. Suzuki ogłosił, że w marcu 2013 roku zamknie swój jedyny europejski zakład produkcyjny, w hiszpańskim Gijon, produkujący motocykle i skutery nieprzerwanie od 1984 roku. 

Zakład produkcyjny zatrudnia 200 pracowników i produkuje dziewięć modeli, sprzedawanych w Europie i na innych rynkach: Marauder 125 i 250, Burgman 125, Burgman 200, UX 125 i UX 150 Sixteen, DR 125 SM, GS500 i GS500F. Suzuki Motor Hiszpania będzie nadal działać jako importer i dystrybutor motocykli Suzuki dla Hiszpanii.

Kilka godzin wcześniej American Suzuki Motor Corporation (ASMC) – amerykański oddział koncernu – ogłosił zamiar złożenia wniosku o przeprowadzenie procedury upadłościowej firmy w celu jej restrukturyzacji. Ma ona polegać na wstrzymaniu sprzedaży samochodów japońskiej marki w kontynentalnej części USA. Respektowane będą jednocześnie wszystkie gwarancje na pojazdy już sprzedane, również motocykle. Suzuki zapewni do nich części zamienne i serwis.

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.