W zeszłym roku pisaliśmy o decyzji krakowskich władz, które pozwoliły motocyklistom na korzystanie z buspasów. Kolejnym miastem, które rozważa wprowadzenie tego rozwiązania jest Warszawa. 

W stołecznym ratuszu odbyła się konferencja poświęcona bezpieczeństwu na drogach. Po jej zakończeniu wiceprezydent Warszawy, Jarosław Dąbrowski zadeklarował wspieranie idei jednośladów na buspasach i zamiar przekonania do niej innych urzędników. Nie bez znaczenia jest w tej sprawie fakt, że pan Dąbrowski również jest czynnym motocyklistą i zna nasze codzienne bolączki.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Wpuszczenie motocykli na buspasy na pewno nie rozwiąże wszystkich problemów z gęstym ruchem ulicznym, pozwoli jednak na znaczną poprawę wygody i bezpieczeństwa poruszania się po mieście. Nie unikniemy miejsc, gdzie po staremu trzeba będzie przeciskać się między sznurami aut, ale na głównych arteriach powinno być dużo lepiej.

Buspass

Najważniejszym do rozwiązania problemem jest brak wzajemnego braku szacunku i zrozumienia między kierowcami aut i motocykli. Bez tego żadne udogodnienia nie dadzą rezultatu. Należy docenić inicjatywę stołecznych urzędników, która jest perłą w morzu bzdurnych decyzji. Aż chciałoby się ponaglić – Panowie, może jeszcze przed sezonem?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.