Pierwsza parada motocykli pod hasłem “O bezpieczeństwo ruchu drogowego” rozpoczęła  się w miniony weekend w Moskwie. Imprezę, w której wzięło udział kilka tysięcy motocykli  zorganizował Związek Motocyklistów Rosji. 

Organizacja ta opracowała eksperymentalny program poprawy bezpieczeństwa motocyklistów na rosyjskich drogach. Odsetek wypadków z udziałem motocykli jest tam bowiem najwyższy w całej Europie w stosunku do ogólnej liczny jednośladów na drogach. Innymi słowy – każdy posiadacz motocykla na to, by wziąć udział w wypadku ma największe szanse właśnie w Rosji.

Według Pawła Frołowa, przewodniczącego Związku szkolenie motocyklistów jest w Rosji na drastycznie niskim poziomie, świadomości zagrożeń związanych z motocyklami brakuje również wśród kierowców samochodów. Dlatego działania związku będą się koncentrować na edukacji – zarówno wśród motocyklistów, jak i kierowców samochodów oraz policji drogowej. Oddziały Związku, które będą koordynować całą akcję mają powstać we wszystkich większych miastach Rosji.

Parada motocykli oraz program poprawy bezpieczeństwa to pierwsza tego typu akcja na terenie Rosji.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.