Faktycznie Polsce daleko jest do Hiszpani pod względem torów motocyklowych, ale jest ich co najmniej kilkanaście, na których możemy potrenować w bezpiecznych warunkach. Czy tłumaczenie tych dwóch chłopaków przejdzie w sądzie?
Dwóch chłopaków w wieku 15 i 16 lat postanowiło odbyć na swoich motorowerach trening, ale wybrało do tego najgorsze z możliwych miejsc. Swoje umiejętności podnosili na szkolnym boisku w Czerminie na podkarpaciu, ryjąc je oponami i kręcąc bączki. Na miejscu szybko znaleźli się jednak policjanci, którzy zatrzymali nieletnich. Podczas kontroli dodatkowo okazało się, że żaden z nich nie posiada uprawnień do kierowania takim pojazdem. Szkody, które wyrządzili na boisku zostały wycenione na 25 000 złotych, a w związku z brakiem prawa jazdy sprawa została skierowana do sądu. Do odpowiedzialności zostaną także pociągnięci rodzicie, którzy udostępnili dzieciom motorowery pomimo braku uprawnień.
Fot. Zdjęcie poglądowe
