2 maja, w wieku 91 lat, zmarł po długiej chorobie Sante Mazzarolo – założyciel firmy Alpinestars. Przedsiębiorca z Veneto zrewolucjonizował świat odzieży motocyklowej, tworząc ogólnoświatową markę.

Odszedł od nas człowiek, który znacząco przyczynił się do rozwoju akcesoriów motocyklowych. Swoją drogę do sukcesu rozpoczął od przełomowej rzeczy – stworzenia innowacyjnych butów crossowych. Przedsiębiorstwo założył w roku 1963 i już w ciągu kilku lat udało mu się z małej, prowincjonalnej firmy, przekształcić ją w markę znaną i cenioną na całym świecie. Obecnie przedstawicielstwa marki Alpinestars znajdują się od Los Angeles, aż po Tokio. Na szczyt Mozzarolo zaprowadziła przede wszystkim pasji i uporczywości. Wielokrotnie udowadniał, że potrafił stworzyć coś nowoczesnego, praktycznego i dobrze wyglądającego. To dzięki temu gwiazda alpejska podbiła cały świat.

Ciekawe miejsca na motocykl – woj. mazowieckie. Zwiedzamy skanseny

Sante, twórca nowoczesnych butów do motocrossu był innowatorem. Wiedział jak połączyć technologię i design. Dlatego właśnie firma Alpinestars w tak krótkim czasie stała się światową doskonałością w świecie odzieży motocyklowej. Dziękuję Sante za pomoc w tworzeniu bogactwa i pracy w naszym regionie. Będziemy za nim tęsknić, ale on będzie żył wiecznie w naszej pamięci. – powiedział burmistrz Coste, Claudio Benedos.

Prowadzenie firmy Alpinestars nie było jedną pasją Sante. Kochał również uprawiać drzewa oliwne na swojej posiadłości położonych w górskich terenach.

 ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.