Choć dziś motocykle Harley-Davidson kojarzą się z dużymi, amerykańskimi krążownikami z potężnym silnikiem, to rodzaj motocykli, które opuszczały fabrykę w Milwaukee tuż po II Wojnie Światowej był zupełnie inny. Na sprzedaż została wystawiona właśnie zabójcza, wyścigowa broń – Daytona Racer z 1950 roku.

Tuż po wojnie HD tworzył diametralnie inne motocykle od tych, które znamy dziś. Taśmę produkcyjną opuszczały wówczas sportowe modele, które dominowały w wielu, bardzo zróżnicowanych wyścigach. Jednoślady z Milwaukee wygrywały w TT, wyścigach drogowych czy terenowych. I chociaż dziś myślimy o motocyklach Harley-Davidson jako o powolnych i ogromnych, to ich historia miała dużo wspólnego z produkcją szybkich i sportowych jednośladów.

Nadchodzi Royal Enfield Scrambler 650?

Na sprzedaż w Hemmings został właśnie wystawiony biały kruk – Harley-Davidson Daytona Racer z 1950 roku i przebiegiem poniżej 5 mil, na co kompletnie nie wskazuje stan wizualny. Motocykl został zaprojektowany jako model przeznaczony tylko i wyłącznie do wyścigów, ale dziś będzie raczej cieszyć oko nowego właściciela, aniżeli bić rekordy na torze. Co ciekawe pomimo tak niskiego przebiegu został w nim przeprowadzony remont silnika i skrzyni biegów. Wpływ na to miał zapewne płynący nieubłaganie czas, który ani myślał oszczędzić Daytony Racer. Pełen serwis został udokumentowany i zostanie przedstawiona nowemu nabywcy.

Cena wywoławcza to 47 000 $ i znając życie tak rzadki motocykl szybko znajdzie nowego właściciela, który zapewne jest miłośnikiem amerykańskiej marki. Chcielibyście aby w waszym garażu stanął HD Daytona Racer z 1950 roku? Zabralibyście go na przejażdżkę czy raczej stałby się nowym, motocyklowym meblem powodującym uśmiech na twarzy?

 ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.