W Zjednoczonym Królestwie zakaz sprzedaży aut z silnikami spalinowymi, zarówno diesla i benzynowymi, zacznie obowiązywać dużo wcześniej, niż się tego spodziewano. Nie od 2040, czy jak później zapowiadano od 2035 roku, a już mniej niż za 10 lat!

Wielka Brytania dosyć mocno wpisuje się w trend walki z motoryzacją, jaką znamy do tej pory. Autom z napędem hybrydowym na odejście do lamusa daje dodatkowe 5 lat – zatem te znikną z podłóg salonów w 2035 roku.

Energica prezentuje nową linię motocykli elektrycznych na rok 2021

Lider elektromobilności

Rząd Wielkiej Brytanii, kraju uznawanego z mocno konserwatywny, wyraźnie pokazuje swoją politykę dotyczącą motoryzacji. Nie ma w niej nic z uwielbienia, czy hołubienia klasyki – silniki spalinowe, a nawet hybrydowe, muszą odejść – im szybciej, tym lepiej. Politycy z UK stawiają na konkretne ruchy i brak półśrodków. Elektryfikacja mości panowie!

Zakaz sprzedaży nowych aut z silnikami spalinowymi ma wejść w życie 1 stycznia 2030 roku. Oznacza to, że w salonach samochodowych w UK kupić będzie można jedynie nowe elektryki i jako łabędzi śpiew mijającej epoki – jeszcze przez 5 kolejnych lat hybrydy.

Co z infrastrukturą?

500 milionów funtów – tyle środków rząd Wielkiej Brytanii postanowił przeznaczyć na budowę infrastruktury potrzebnej do swobodnego korzystania z aut elektrycznych na terenie UK. Prace nad budową stacji ładowań mają rozpocząć się już 2021 roku. To wszystko to jednak o wiele za mało, aby jazda elektrykiem nie była upierdliwa.

Skąd ten pomysł?

Politycy z Wielkiej Brytanii robią wszystko, by potwierdzić to, że są liderami w walce ze zmianami klimatu. Szczyt klimatyczny, który ma odbyć się w grudniu tego roku, będzie miał miejsce w Wielkiej Brytanii właśnie, więc pochwalenie się wprowadzeniem restrykcyjnego zakazu w najbliższej przyszłości, będzie dla polityków wielkim dowodem ich zaangażowania w walkę o dobro planety…

Co z motocyklami?

W tych rewelacjach nie ma mowy o motocyklach, ale to nie znaczy, że naszej branży to nie dotknie, a po prostu zakaz ten zostanie wprowadzony później. Ile trzeba będzie na niego poczekać? Nie chcemy próbować nawet zgadywać. Prawdą jest, że może i nerwowe ruchy zza Kanału La Manche zwiastują nieuchronność. Śpieszmy się kupować motocykle z klasycznym napędem…

SurRon Light Bee L1E – elektryczny motorower enduro [test, dane techniczne, opis, wady, zalety, cena]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.