W takich chwilach cieszę się, że jestem motocyklistą w Polsce. Potyczki klubów motocyklowych w Ameryce zawsze były niebezpieczne, ale po zabójstwie szefa jednego z gangów, może rozpętać się prawdziwa wojna. 

W niedzielę, 3 maja na Bronksie, około godziny 15:20, dwóch gangsterów wysiadło z samochodu, po czym podbiegło do przywódcy wrogiego gangu motocyklowego i otworzyło ogień. Ofiarą był Francisco Rosado – przywódca znanego klubu motocyklowego Pagans (Poganie). Sprawcy oddalili się tuż po strzelaninie niebieskim Jeepem Cherokee, który miał kradzione tablice rejestracyjne. W Internecie pojawił się film z egzekucji.

Harley-Davidson Road Glide Ultra 2020 vs Indian Challenger Limited – starcie gigantów [PORÓWNANIE, TEST WIDEO]

Poganie są jednym z czterech klubów motocyklowych w Ameryce wyjętych spod prawa i rywalizują z Hells Angels, Bandidos oraz Outlaws. Do Pagans należy ponad 1300 członków w co najmniej 100 oddziałach, w kilku stanach wzdłuż wschodniego wybrzeża. Ich działalność związana jest z produkcją i przemytem narkotyków (heroiny, kokainy, PCP) oraz z przestępczością zorganizowaną.

Nowa siedziba Hells Angels na Bronksie.

Oliwy do ognia dolała również informacja o przeniesieniu siedziby Hells Angels z Manhattanu na Bronks, który jest pod kontrolą Pagans. Morderstwo Rosado wywołało obawy policji przed wojną gangów. Dodatkowo tuż po przeniesieniu klubu na teren Pogan, został on ostrzelany przez kilkadziesiąt osób na motocyklach. Pomimo tego, że atak miał miejsce 2 stycznia, do dziś nie aresztowano nikogo podejrzanego.

 ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.