Nowy maxiskuter Satelis z silnikiem o pojemności 400 cm3 zamierza podczas nadchodzących targów motocyklowych EICMA zaprezentować Peugeot. Ma to być bezpośredni konkurent Suzuki Burgmana i Yamahy X-Max. 

Silnik o pojemności 400 cm3 Peugeot wykorzystuje już w trójkołowcu Metropolis. Zarówno jego cena jak i dziwaczny design tego nie trafiły jednak w gusta europejskich nabywców. Obserwując rosnącą popularność skuterów o większych pojemnościach, Francuzi zdecydowali się na kompilację stosowanych już rozwiązań.

Połączono zatem silnik z Metropolisa z całkiem zgrabnym nadwoziem modelu Satelis. Według założeń francuskiego producenta Satelis 400 może stać się ważnym graczem w segmencie opanowanym przez Suzuki i Yamahę.

Do napędu nowego maksiskutera Satelis 400 posłuży chłodzony cieczą silnik o pojemności 399 cm3. Czterozaworowa jednostka napędowa z elektronicznym wtryskiem paliwa osiąga moc 37 KM. To całkiem niezły wynik: dla porównania Yamaha X-Max 400 osiąga 31 KM a Kymco Xciting 400 nieco ponad 36 KM.

Tradycyjnie już dla Peugeota możemy spodziewać się najwyższej jakości wykonania i niezrównanego komfortu. Producent nie ujawnił jak dotąd ceny Satelisa 400. Szacujemy, że maxiskuter Peugeot może kosztować ok. 6 500 euro (28 000 zł).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.