Trzy nowe modele Indiana pokazał ich producent – amerykański koncern Polaris. Premiera zgodnie z zapowiedziami odbyła się podczas jednej z największych imprez motocyklowych w USA – Sturgis Motorcycle Rally.

Firma Polaris kupiła prawa do marki Indian w 2010 roku. Od tamtego czasu trwają prace nad stworzeniem godnych następców legendarnych amerykańskich motocykli. Marketingowcy Indiana nie pozwalali o sobie zapomnieć dozując napięcie ujawnianymi co jakiś czas szczegółami.

Choć zarówno wspaniały silnik ThunderStroke, jak i zarys nowego modelu Chief mogliśmy poznać już wcześniej, oficjalną premierę motocykli zapowiedziano na początek sierpnia podczas imprezy Sturgis Motorcycle Rally.  Polaris przedstawił trzy modele – Indian Chief Classic za 19 tys. dolarów (60 000 zł), Indian Chief Vintage za 21 tys. dolarów (67 000 zł) i Indian Chieftain za 22 000 dolarów (71 000 zł).

Już podstawowa wersja – Classic – nie pozostawia najmniejszych wątpliwości co do dziedzictwa tej marki. Błotniki o charakterystycznym kształcie, skórzane siodło czy zegary zamontowane na zbiorniku paliwa są umiejętnym nawiązaniem stylistycznym do dawnych motocykli spod znaku indiańskiej głowy.

Indian Chief Vintage to tzw.soft bagger, czyli turystyk standardowo wyposażony w miękkie skórzane kufry. Dodatkowo znajdziemy tutaj sporo frędzli, chromowane listwy na błotnikach i szybę z regulacją.

Najdroższy ze stawki, Indian Chieftain, to motocykl przystosowany do dalekich podróży. Wysoka szyba turystyczna, sztywne kufry i wysokiej jakości system audio z możliwością podłączenia smartfona to tylko niektóre z opcji tego luksusowego krążownika.,

Firma Polaris przyjmuje już zamówienia na motocykle. Pierwsze egzemplarze trafią do amerykańskich dealerów w połowie września. Nie wiadomo kiedy pojawią się w Polsce i ile będą kosztować – na oficjalnej stronie Indiana brakuje na ten temat informacji..

3 KOMENTARZE

  1. Pawelku posluchaj mialem okazje testowac ten motor na zlocie w daytona beach Fl rewelacja ,komfort jazdy ,prowadzenie,silnik jest dopracowany na 100%.HD street glide nie staje przy indianie oraz cena 25 tys.$ z wymienionym wydecham ,siedzeniem itd.
    pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here