Do kupienia bardzo rzadkie motocykle. Cenna kolekcja trafi pod młotek

-

Kolekcję prawie 100 rzadkich motocykli postanowił wystawić na sprzedaż holenderski kolekcjoner. Zbiór, którego sprzedażą zajmie się brytyjski dom aukcyjny Bonhams, zostanie zlicytowany podczas wystawy klasyków w Stafford, 20 listopada. 

Niemal wszystkie motocykle w tej kolekcji pochodzą od japońskich producentów. Są to głównie Hondy, choć znajdziemy tam także kilka modeli Suzuki, Kawasaki i Yamahy. Większość modeli pochodzi z lat 70. i 80. Kolekcja zawiera 10 nieużywanych nigdy mini-motocykli Honda Monkey, wyścigowy CR93 i niezwykle rzadki model NR750.

Michael Buttinger, właściciel zbioru, szczególnie dumny jest z Hondy Fireblade, która należała do kierowcy wyścigowego Steve Brogana i prototypu CBX1000 wyposażonego w sześciocylindrowy silnik. Kolejnymi atrakcjami z tej kolekcji są bardzo rzadki skuter Hondy M85 Juno z ciekawym dwucylindrowym bokserem oraz nieco bardziej popularne modele CB450 K0, GL1000 i GB500.

Poza jednośladami Hondy, wśród zbiorów holenderskiego kolekcjonera znalazły się motocykle innych japońskich producentów: Kawasaki Z900, wyposażone w silnik wankla Suzuki RE5 i wyścigowa Yamaha TA125. W kolekcji Michaela Buttingera znalazło się także kilka modeli producentów spoza Japonii, m. in Vincent Meteor Project HRD z 1938 r. z silnikiem o pojemności 498 cm3. Prace nad skatalogowaniem zbiorów wciąż trwają – pełna lista motocykli, które znajdą się w ofercie aukcyjnej będzie dostępna na początku października.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY