Kolekcję prawie 100 rzadkich motocykli postanowił wystawić na sprzedaż holenderski kolekcjoner. Zbiór, którego sprzedażą zajmie się brytyjski dom aukcyjny Bonhams, zostanie zlicytowany podczas wystawy klasyków w Stafford, 20 listopada. 

Niemal wszystkie motocykle w tej kolekcji pochodzą od japońskich producentów. Są to głównie Hondy, choć znajdziemy tam także kilka modeli Suzuki, Kawasaki i Yamahy. Większość modeli pochodzi z lat 70. i 80. Kolekcja zawiera 10 nieużywanych nigdy mini-motocykli Honda Monkey, wyścigowy CR93 i niezwykle rzadki model NR750.

Michael Buttinger, właściciel zbioru, szczególnie dumny jest z Hondy Fireblade, która należała do kierowcy wyścigowego Steve Brogana i prototypu CBX1000 wyposażonego w sześciocylindrowy silnik. Kolejnymi atrakcjami z tej kolekcji są bardzo rzadki skuter Hondy M85 Juno z ciekawym dwucylindrowym bokserem oraz nieco bardziej popularne modele CB450 K0, GL1000 i GB500.

Poza jednośladami Hondy, wśród zbiorów holenderskiego kolekcjonera znalazły się motocykle innych japońskich producentów: Kawasaki Z900, wyposażone w silnik wankla Suzuki RE5 i wyścigowa Yamaha TA125. W kolekcji Michaela Buttingera znalazło się także kilka modeli producentów spoza Japonii, m. in Vincent Meteor Project HRD z 1938 r. z silnikiem o pojemności 498 cm3. Prace nad skatalogowaniem zbiorów wciąż trwają – pełna lista motocykli, które znajdą się w ofercie aukcyjnej będzie dostępna na początku października.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here