Można powiedzieć, że dawno już tak informacja prasowa, otrzymana przez nas bezpośrednio od importera motocykli, nie zelektryzowała polskich motocyklistów. Po ogłoszeniu, na łamach naszego portalu, powrotu na polski rynek przedstawicielstwa Royala Enfielda, naszą redakcję zalały pytania od Czytelników. Poprosiliśmy o odpowiedź na nie przedstawiciela krajowego dystrybutora.

Na nasze, a tak naprawdę wasze, pytania dotyczące aktualnych działań i najbliższej przyszłości dystrybutora motocykli Royal Enfield w Polsce, zgodził się odpowiedzieć Jakub Fleszar, zajmujący się marketingiem marki w katowickiej firmie Arrow.

Motovoyager: Czy i kiedy planujecie rozwój sieci dealerskiej/serwisowej. W jakich miastach będą dealerzy?

Jakub Fleszar: W tym roku planujemy otwarcie salonów w Katowicach i Krakowie. Jednocześnie będziemy się starali być jak najbliżej naszej społeczności na terenie całej Polski, dzięki lokalnym imprezom RE Classic Rides organizowanym w miejscach wnioskowanych przez Klientów. Na podstawie danych aktywnościowych będziemy podejmowali dalsze decyzje odnośnie budowy zaplecza stacjonarnego.

Czy usługa door-to-door przy kupnie motocykla i serwisie będzie płatna dodatkowo?

Door to Door w Royal Enfield to nic innego, jak dedykowana usługa przekazania Klientowi motocykla wraz ze szkoleniem, w zakresie jego obsługi przez przedstawiciela Royal Enfield, we wskazanym przez Klienta miejscu. Usługa ta jest darmowa dla wszystkich nabywców i jest realizowana na ich wniosek. Możliwa jest również dostawa akcesoriów i oryginalnej odzieży Royal Enfield. Na zamówienie klienta możemy również odebrać motocykl na serwis i dostarczyć go po wykonaniu usługi. W tym przypadku obowiązuje zryczałtowana opłata doliczana do ceny usługi serwisowej.

Ile czasu będzie trwała FABRYCZNA gwarancja i czy będą nią objęte wszystkie podzespoły motocykla?

Royal Enfield na wszystkie modele Euro 5 oferuje nielimitowaną, 3 letnia gwarancję na wszystkie standardowe podzespoły. Wyłączeniu jak zawsze podlegają elementy cierne sprzęgła i hamulców. Dodatkowo istnieje możliwość przedłużenia gwarancji o dodatkowe 2 lata. Motocykle Royal Enfield objęte są również 3 letnim darmowym Roadside Assistance, który pomoże naszym motocyklistom w przypadku nieprzewidzianych sytuacji na drodze.

Jak będzie wyglądał dostęp do części? Jaki będzie czas oczekiwania na nie?

Wszystkie części do motocykli Royal Enfield Euro 4 i nowszych dostępne będą u nas z odbiorem osobistym lub wysyłką. Na miejscu posiadamy wszystkie niezbędne materiały do obsługi motocykli. Royal Enfield posiada swoje magazyny w Austrii, w których przechowywane są części zamienne, gwarancyjne i materiały eksploatacyjne. Czas oczekiwania na części z Austrii to około 3 dni.

Powrót Legendy! Motocykle Royal Enfield dostępne w Polsce od marca 2021! [Himalayan, Meteor, Continental, Interceptor – cena]

Czy będzie możliwość przejechania się motocyklem przed kupnem i jeśli tak, to gdzie? Jakie motocykle zostaną zarejestrowane przez importera, otrzymując tym samym status demo? Na jakich zasadach będzie odbywać się jazda próbna?

Jazda testowa będzie możliwa na każdym modelu motocykla dostępnym w sprzedaży. Większość motocykli jest już gotowa, czekamy jedynie na Meteora, który właśnie schodzi z produkcji. Motocykle dostępne będą dla wszystkich posiadaczy prawa jazdy kategorii A w naszych salonach oraz podczas eventów Royal Enfield Classic Rides organizowanych według zainteresowania społeczności. Zapraszamy do zgłoszenia swojego zainteresowania jazdą testową, na tej podstawie będziemy w stanie określić kalendarz imprez. Jazda testowa w salonie jest indywidualna i trwa ok 1 godziny, podczas RE Classic Rides jazda będzie grupowa ale za to bardziej wszechstronna, połączona z możliwością instruktażu oraz prezentacją możliwości customizacji motocykli.

Jaki interwał serwisowy na Royale przewiduje producent?

Motocykle Royal Enfield powinny być poddawane przeglądom serwisowym, połączonym z wymianami płynów i filtrów co 10 000 km, oraz samej inspekcji w połowie interwału serwisowego.

Czy powstanie polska strona internetowa marki?

Royal Enfield gromadzi swoją społeczność na całym świecie wokół witryny www.royalenfield.com, w najbliższym okresie spodziewamy się premiery polskiej wersji językowej tej strony, obejmującej nasze lokalne dane kontaktowe, ceny i wszelkie formy pomocy przydatne dla naszej społeczności. Jesteśmy też cały czas dostępni za pośrednictwem naszej strony na portalu społecznościowym facebook.

Dziękujemy bardzo za tak wyczerpujące odpowiedzi i życzymy powodzenia w promocji marki!

Dziękuję za rozmowę i nie dziękuję za życzenia…

Nowości i lifty Royal Enfield 2021 – Meteor, Interceptor, Cruiser, Himalayan, Classic

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.