Kolejne problemy Kawasaki Ninja 300. Po kłopotach z oprogramowaniem silnika i wadliwym modulatorem ABS pojawiły się kłopoty z tylnym hamulcem. Na razie nie zdecydowano się jednak na ogłoszenie wezwania serwisowego. 

Amerykańskie Narodowe Biuro Bezpieczeństwa Transportu od pewnego czasu odbiera sygnały od użytkowników Kawasaki Ninja 300. Model ten jest na cenzurowanym od czasu akcji serwisowej związanej z usterką silnika.

Również użytkownicy amerykańskiego forum Kawasaki Ninja 300 przyznają, że otrzymali wiadomości od Kawasaki Motor Corp. USA, w których informowano ich o możliwych problemach z zaciskami hamulcowymi w niektórych modelach z lat 2013-2014.

Według Kawasaki, nieprawidłowo zamontowane mocowanie tylnego hamulca może zakłócać działanie tylnych zacisków. Modele wyposażone w ABS mogą być trapione przez dodatkowy problem: wspornik czujnika systemu ABS może zakłócać pracę przednich zacisków hamulcowych.

Każdy z wymienionych przypadków może skutkować przyspieszonym zużyciem zewnętrznych okładzin hamulcowych i dysproporcji ich zużycia wobec wewnętrznych okładzin. Jak dotąd pojedyncze wezwania serwisowe ogłoszono w Japonii i Australii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.