Honda przedstawiła nowy model motocykla. Nie jest nowoczesny, nie powala także designem. Nie jest szybki i trudno go uznać za wygodny. Honda CG110 została zaprojektowana tylko w jednym celu: ma być bestsellerem na Czarnym Lądzie.

Honda CG110 to motocykl, którego założeniem jest maksymalna dostępność na ogromnym rynku, jakim jest Afryka. Aby spełnić to założenie wszystkie jego cechy podporządkowano kryterium ceny, która wynosi 630 dolarów (2 000 zł).

Motocykl będzie produkowany w Nigerii i sprzedawany za poprzez rozległą sieć Hondy w całej Afryce. Według zapewnień producenta, model CG110 będzie charakteryzował się bardzo niskim spalaniem i wytrzymałością niezbędną na afrykańskich drogach.

CG110 będzie trzecim modelem Hondy produkowanym w nigeryjskich zakładach Hondy. Pierwszym motocyklem, który wyjechał z tego zakładu w 2011 roku był Ace CB125-D (na zdjęciu). Produkowano także wersję “taksówkową” Ace CB125 Oba te modele będą również dostępne w 2014 r.

Choć Honda nie ujawnia żadnych danych technicznych, można spodziewać się że CG110 będzie współdzielić z Ace CB125 ramę, szprychowe koła, hamulce bębnowe i tylne amortyzatory. Nowy model zostanie wyposażony w mniejszy silnik o pojemności 110 cm3, która jest najchętniej wybierana przez afrykańskich klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.