Włoski projektant Oberdan Bezzi zaprezentował kolejne prawdopodobne wcielenia Yamahy MT-09. Tym razem przyszedł czas na wyprawowe enduro i stylowego cafe racera. Kreatywność tego designera nie przestaje nas zadziwiać.

Inżynierowie z Yamahy nie spodziewali się pewnie, że tworząc udany model MT-09, stworzą jednocześnie platformę do niezliczonej ilości przeróbek. Przoduje w nich włoski designer Oberdan Bezzi, którego poprzednie prace opisywaliśmy na naszym portalu.

[sam id=”11″ codes=”true”]

WorldcrosserTym razem wyobraźnia zaprowadziła zdolnego Włocha w kierunku wyprawowego enduro, które roboczo nazwał “Worldcrosser”. Co prawda Yamaha ma w swojej ofercie Super Tenere 1200, ale motocykl tej klasy oparty na MT-09 byłby sporo lżejszy i co najmniej połowę tańszy. I szczerze mówiąc,  przemawia do nas bardziej jako “motocykl na koniec świata”, niż jego naszpikowana elektroniką siostra z solidną nadwagą.

Cafe-racerKolejnym pomysłem na zagospodarowanie japońskiego trzycylindrowca jest cafe racer. Stylowa maszyna z pojedynczym siodłem, krótkim zadupkiem i wyeksponowaną mechaniką mogłaby chwycić za serce miłośników klasyki. Łatwość wielowątkowej interpretacji Yamahy MT-09  skłania nas do zadania sobie pytania, czy to szczęśliwy przypadek, czy przemyślana robota Japończyków…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here