Włoski projektant Oberdan Bezzi zaprezentował kolejne prawdopodobne wcielenia Yamahy MT-09. Tym razem przyszedł czas na wyprawowe enduro i stylowego cafe racera. Kreatywność tego designera nie przestaje nas zadziwiać.

Inżynierowie z Yamahy nie spodziewali się pewnie, że tworząc udany model MT-09, stworzą jednocześnie platformę do niezliczonej ilości przeróbek. Przoduje w nich włoski designer Oberdan Bezzi, którego poprzednie prace opisywaliśmy na naszym portalu.

[sam id=”11″ codes=”true”]

WorldcrosserTym razem wyobraźnia zaprowadziła zdolnego Włocha w kierunku wyprawowego enduro, które roboczo nazwał “Worldcrosser”. Co prawda Yamaha ma w swojej ofercie Super Tenere 1200, ale motocykl tej klasy oparty na MT-09 byłby sporo lżejszy i co najmniej połowę tańszy. I szczerze mówiąc,  przemawia do nas bardziej jako “motocykl na koniec świata”, niż jego naszpikowana elektroniką siostra z solidną nadwagą.

Cafe-racerKolejnym pomysłem na zagospodarowanie japońskiego trzycylindrowca jest cafe racer. Stylowa maszyna z pojedynczym siodłem, krótkim zadupkiem i wyeksponowaną mechaniką mogłaby chwycić za serce miłośników klasyki. Łatwość wielowątkowej interpretacji Yamahy MT-09  skłania nas do zadania sobie pytania, czy to szczęśliwy przypadek, czy przemyślana robota Japończyków…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.