Niewyróżniająca się niczym szczególnym Yamaha XV 920 R trafiła w ręce dobrze nam znanego warsztatu Classified Moto. Tunerzy w typowym dla siebie stylu stworzyli z niej znakomitego i zadziornego cafe-racera.

Znakiem rozpoznawczym maszyn modyfikowanych przez Classified Moto jest sportowy przedni widelec oraz odcięta tylna część ramy. Przerobiona Yamaha XV 920 R otrzymała więc widelec i opony z Yamahy R6 oraz jednoosobowe siedzenie. Niestandardowe są również wydech i tłumiki, a filtr powietrza zastąpiony został przez masywny filtr stożkowy. Zamiast analogowych zegarów zainstalowano wielofunkcyjny wskaźnik cyfrowy.

Agresywny wygląd i detale w stylu retro sprawiają, że ta maszyna wywołałaby z pewnością niezłe zamieszanie w latach 70-tych, pod klubami na londyńskim East Endzie – miejscu w którym narodziła się idea cafe-racerów. Sprzęt czeka na właściciela w Karolinie Północnej.

Ta przeróbka to już trzecia próba zmierzenia się z legendarną Yamahą. Poprzednia budowa okazała się zaskakująca i ciekawa: tunerzy dostali od klienta tak mało czasu na stworzenie customa, że zdecydowali się odkupić swoją pierwszą pracę od klienta i wysłać ją do nowego nabywcy. Dotychczasowy użytkownik zgodził się na to, ponieważ panowie z Classified Moto obiecali mu stworzenie repliki.

Warsztaty Podróżnicze Motovoyagera. Kliknij i dowiedz się więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.