Kask AGV Pista. Integral w którym jeździ Valentino Rossi

-

Włoska firma AGV wprowadza na rynek replikę kasku Valentino Rossiego, najbardziej utytułowanego motocyklisty wyścigowego świata. Kask AGV Pista pojawi się w sprzedaży w Polsce od początku marca.

Valentino Rossi w kaskach AGV jeździ od 1997 roku. Integralny model Pista będzie najdroższym w całej linii produktowej tej firmy – ma kosztować około 4 tys. zł. Co ciekawe, zostanie wyprodukowana tylko ograniczona liczba kasków tego modelu. Nowy kask ma zastąpić poprzedni „model flagowy”, GP-Tech i jak podaje producent, ma znacznie lepsze od niego parametry. Dla użytkownika większość z nich nie jest szczególnie czytelna – podajemy zatem tylko te najistotniejsze.

  • 25 % niższa waga (1250 g Pista, 1560 g GP-Tech),
  • 193% większa powierzchnia wentylacji,
  • 71% niższa wysokość otwarcia wizjera,
  • 48% niższy indeks ochrony głowy HIC Head Injury Criterion.

Przed rozpoczęciem produkcji głowa Rossiego został zmierzona w trzech wymiarach przy pomocy laseru, co pozwoliło na opracowanie modelu wewnętrznej wyściółki. Następnie wykonano wyjmowaną część (strefę zgniotu), która podczas wypadku przyjmuje na siebie siłę uderzenia. Na samym końcu z włókna węglowego powstała skorupa, która przed ostatecznym zatwierdzeniem do produkcji przeszła jeszcze szereg 28-godzinnych testów w tunelu aerodynamicznym.

Różnym rozmiarom kasku będą odpowiadać aż cztery rozmiary skorupy. Podczas dalszych podróży przyda się niezwykle rozbudowana wentylacja. Cztery wloty powietrza są otwarte na stałe, przy jeździe w deszczu lub zimnie można jednak je zamknąć przy pomocy specjalnych dedykowanych zaślepek. W porównaniu z innymi turystycznymi kaskami AGV Pista może być pod tym względem dość niewygodny.

Solidny wizjer (3,3 mm grubości) został wyposażony w system blokujący otwarcie w razie upadku.

Aerodynamika jest kosmiczna. A świetna wentylacja i o wiele większe pole widzenia sprawia, że podczas jazdy czuję się, jakbym nie miał na sobie żadnego kasku – tak kask AGV Pista ocenia sam Valentino Rossi.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY