Reklama

Cztery modele Husqvarny wyprodukowane w bieżącym roku mogą mieć problemy z wadliwą prowadnicą linki gazu. Podobne wezwanie ogłoszono w tym roku dla kilku modeli KTM i Husaberga. Zawinił włoski producent obudowy przepustnicy.

Problem dotyczy czterech modeli Husqvarny: CR125, WR125, WR250 i WR300. Jako pierwsza zdecydowała się ogłosić akcję serwisową australijska Komisja Bezpieczeństwa Publicznego. Według inżynierów z Komisji cięgno może się zaklinować między prowadnicą a obudową, powodując utratę kontroli nad prędkością i w konsekwencji doprowadzić do wypadku.

Na lewej fotografii przedstawiono wadliwą obudowę przepustnicy, na prawej widnieje część z usunięta wadą. Element oznaczony strzałką został poprawiony – po lewej stronie można dostrzec niewłaściwie wyprofilowany kanał prowadnicy. Efektem usterki może być zsunięcie się cięgna i zakleszczenie go wewnątrz obudowy, co oznacza zablokowanie przepustnicy w pozycji otwartej.

Podobne akcje serwisowe przeprowadził już KTM i Husaberg. Winowajcą jest włoska firma Domino – dostawca elementów dla wszystkich trzech marek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.