Jak kurze kamizela czyli troska o szeroko rozumiane bezpieczeństwo

-

Myślisz, że w dziedzinie bezpieczeństwa drogowego wypełniono już wszystkie nisze? Jesteś w błędzie. Brytyjska firma Omlet, producent i sprzedawca akcesoriów do hodowli drobiu wprowadziła właśnie na rynek odblaskowe kamizelki dla kur.

Choć brzmi to jak primaaprilisowy żart lub efekt eksperymentów redakcji z kolumbijską mąką, to naprawdę można taki produkt kupić. W ojczyźnie Monty Pythona hodowanie kurczaków w przydomowych ogródkach jest dosyć popularne, postanowiono więc zadbać o ich komfort i bezpieczeństwo. Kamizelki oferowane są w dwóch kolorach – żółtym i różowym i oprócz poprawy widzialności po zmroku chronią pióra przed deszczem i brudem. Producent zapewnia, że są łatwe w użyciu, a regulacja obwodu przy pomocy rzepów pozwala na ich założenie nawet mocno nafaszerowanym hormonami pupilom.

Koszt pojedynczej kamizelki to w przeliczeniu ok. 60 zł. Nie podejmiemy się oceny, czy to dużo czy mało, bo jak wiadomo miłości do zwierząt nie powinno się przeliczać na pieniądze. Takie rozwiązanie to również poprawa bezpieczeństwa rowerzystów i motocyklistów, bliskie spotkanie ze zwierzęciem po zmroku może mieć opłakane skutki. Niestety nie jesteśmy w stanie określić, czy firma – nomen omen –  Omlet dba o bezpieczeństwo drobiu z czystej sympatii, czy tylko dla jaj.

Konrad Bartnik
Konrad Bartnik
Motocyklista, perkusista, ojciec, wielbiciel dobrej kuchni i dużych porcji. Jego największa miłość to motocyklowe podróże – bliskie i dalekie, po asfalcie i bezdrożach. Lubi wszystko, co ma dwa koła, a najbardziej klasyczne nakedy ze szprychami i okrągłą lampą. Na co dzień drapie szutry starym japońskim dual sportem. Nie zbiera mandatów i nigdy nie miał wypadku. Bywa całkiem zabawny.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY