Klub Discover 4×4, który planuje latem 2013 roku motocyklowo-samochodową wyprawę z Krakowa do Lhasy w Tybecie, poszukuje motocyklistów, chętnych dołączyć do wyprawy. Impreza ma charakter niekomercyjny.

 

Konwój wyprawowych motocykli i samochodów terenowych będzie przez ponad sześć tygodni penetrował bezdroża Azji Środkowej i podnóża Himalajów. Pokonają prawie 25 tysięcy kilometrów przez Dniepr, Don i Wołgę, wzdłuż Morza Czarnego, Azowskiego, Kaspijskiego, Aralskiego. Przecisną się między Pamirem i Hindukuszem, wzdłuż Karakorum i Himalajów dojadą do bazy pod Mount Everest. Z Lhasy wrócą wzdłuż Pustyni Takla Makan, przez góry Kirgizji i stepy Kazachstanu, przez Astrachań, Krym, Odessę i Kamieniec Podolski. Takiej akurat trasy startując z Polski nie przejechał jeszcze nikt.

 

Grupa Discover 4×4 to doświadczeni podróżnicy, fotograficy, blogerzy, którzy mają już za sobą podróże na sześciu kontynentach. Lista uczestników wyprawy do Tybetu jeszcze nie jest zamknięta. Pomysłodawcy i organizatorzy wyprawy szukają zmotoryzowanych wagabundów, którzy od wypasionych hoteli wolą noce pod gwiazdami, a pełną przygód i niewygód wędrówkę przedkładają nad turystyczną łatwiznę.

 

Patronem medialnym wyprawy jest  portal motovoyager.net i Magazyn Motovoyager.

 

Szczegóły tutaj.

Szczegółowa mapa tutaj.

Opis trasy tutaj.

 

Mapa poglądowa

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here