Scramblery Husqvarny zrobiły w zeszłym roku wokół siebie potężny szum. Jednakże mało kto był w stanie przewidzieć, że czeka nas premiera tego samego modelu o nowym silniku, który będzie dostosowany do młodych adeptów motocykli, posiadających kategorię prawa jazdy A1.

Połączenie się Husqvarny z KTM było zdecydowanie przyszłościową i korzystną decyzją dla obu koncernów. Nie trzeba było długo czekać na wynik współpracy dwóch gigantów, a raczej na owoc pomocnej dłoni, którą podał KTM. Huśka znacznie odświeżyła swoje modele, zaskakując przy tym nowościami. Pomarańczowi mają już w swojej ofercie Duke 125, zatem można oficjalnie powiedzieć, że baza do budowy małego Svartpilena już była. Warto również zauważyć, że w przypadku Duke 390 oraz Svartpilena 401 o pojemności 373 cm3 konstrukcja jest identyczna jak w przypadku modelu o pojemności 125 cm3. Oznacza to, że rzeczywisty koszt stworzenia Svartpilena w nowym segmencie, który w Polsce kojarzony jest z kategorią A1 był stosunkowo niewielki, a przebudowa odbyła się z praktycznie gotowego produktu.

Nie zdziwi was informacja, że zarówno silnik jak i rama w najmniejszym scramblerze Husqvarny będzie pochodziła z Duke 125. Silnik Bajaj indyjskiej produkcji generować będzie 15 KM, co pozwoli również na jazdę posiadając kategorię B dłużej niż 3 lata oraz A1. Maksymalny moment wynosi 12 Nm i dostępny jest przy 7500obr./min. Svartpilen będzie jednak cięższy od swojego bazowego Duke o 7 kg.

Husqvarna Svartpilen 901 model 2021 przyłapana. Dane techniczne niepotwierdzone…

Svartpilen wyposażony zostanie zawieszenie WP Apex i terenowe opony Pirelli Scorpion Rally STR. Oczywiście design w całości nawiązuje do modelu 401 i trzeba przyznać, że pomimo niewielkiej pojemności cieszy oko. Warto zaznaczyć, że nowy model Husqvarny będzie w częściach dostarczany do Austrii i tutaj też będzie składany. Szefostwo Bajaj zrezygnowało ze sprzedaży Svartpilena 125 w Indiach, ponieważ według analityków nie będzie się cieszył tam dużą popularnością. Cena nie jest jeszcze znana, ale możemy przypuszczać, że będzie oscylowała w okolicach kwoty, którą należy zapłacić za KTM Duke 125. Wynosi ona 19 900 złotych. Debiut nastąpić ma już w lutym 2021 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.