Honda chce ograniczyć liczbę wypadków. Testuje system bezpieczeństwa

-

Honda testuje nowy system bezpieczeństwa oparty na bezprzewodowej komunikacji krótkiego zasięgu. Celem inżynierów jest całkowite wyeliminowanie czynnika nieuwagi jako przyczyny wypadków z udziałem motocykli. 

SMIDSY (Sorry Mate I Didn’t See You – Przepraszam Kolego, Nie Widziałem Cię) to jeden najczęściej występujących powodów wypadków drogowych z udziałem motocykli. Inżynierowie Hondy chcą stworzyć system oparty na technologii DSRC (Dedicated Short Range Communications – dedykowana komunikacja krótkiego zasięgu), który całkowicie wyeliminuje to zagrożenie. Pojazdy wyposażone w urządzenia obsługujące DSRC będą w stanie komunikować się z punktami poboru opłat, sygnalizacją świetlną oraz innymi pojazdami.

Honda współpracując z Uniwersytetem w Michigan opracowała oparty na DSRC system wczesnego ostrzegania. Sygnał dźwiękowy, lub ostrzeżenie wizualne np. „zbliża się motocykl”, informować będzie kierowcę, że znajduje się na kursie kolizyjnym z innym użytkownikiem ruchu, który również posiada nowy system.

System Hondy rozwijany jest jako aplikacja dla smartfonów obsługujących DSRC. Pieszy posiadający zainstalowaną aplikacje, może uniknąć zderzenia z nadjeżdżającym samochodem, tak samo jak kierowca zostanie ostrzeżony przed pieszym wchodzącym na pasy na czerwonym świetle.

Nad podobnym systemem pracuje także inny producent motocykli – firma BMW.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY