Londyńczyk hinduskiego pochodzenia, Sushanth Shetty spróbuje pobić rekord w najszybszej lądowej podróży z Wielkiej Brytanii do Indii. W liczącą ponad 9 tysięcy kilometrów podróż śmiałek wybierze się Suzuki Hayabusą.

Shetty przeprowadził się do Wielkiej Brytanii kiedy miał 22 lata. Pracę jako inżynier w koncernie Forda łączy z częstymi i niezwykle barwnymi wyprawami. Londyńczyk brał udział między innymi dwukrotnie w Rajdzie Himalajów.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Plan przewiduje przejazd przez Europę, Turcję, Iran i – jeśli się uda – Afganistan i Pakistan do Indii. Shetty wciąż oczekuje na pakistańską wizę, ale nawet w razie jej nieotrzymania ma plan “B” – trasę przez Emiraty Arabskie. Start wyprawy podróżnik zaplanował na najbliższą sobotę, 25 października. Cel podróży zamierza on osiągnąć 18 listopada.

Hayabusą do Indii (1)Specjalnie na potrzeby wyprawy Shetty kupił Suzuki Hayabusę z 2002 roku. Motocykl otrzymał nowe malowanie nawiązujące do wyścigowych maszyn teamu Suzuki.

Hayabusą do Indii (3)Przygotowania do wyjazdu a także postępy w podróży będzie można śledzić na stronie internetowej TheEastIndiaExpress.com. Motocykl będzie wyposażony w nadajnik GPS, dzięki któremu w każdym momencie podróży będzie znana lokalizacja motocyklowego podróżnika.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Hayabusą do Indii (2)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.