Google Glass już niedługo. To dobra wiadomość dla motocyklistów

-

W USA trwają ostatnie testy najnowszego projektu koncernu Google – Google Glass. To dobra wiadomość dla motocyklistów – rozwiązanie to można zastosować na wizjerze kasku, zamieniając go w na przykład w wyświetlacz nawigacji.

Google Glass to rodzaj organicznego wyświetlacza zintegrowanego z wizjerem lub okularami. Dane przekazywane są za pośrednictwem łącza bluetooth na wewnętrzną stronę wizjera bezpośrednio przed oczy użytkownika. System umożliwia sterowanie gestami, za pomocą głosu lub potrząsania głową.

Przy pomocy Google Glass zrobimy zdjęcie, nakręcimy film lub wyszukamy w Sieci interesujący nas temat. Dzięki integracji z wszystkimi usługami Google, z łatwością będziemy mogli wyszukać najbliższy hotel, restaurację lub warsztat. Wskazania nawigacji wyświetlane wewnątrz kasku doprowadzą nas bezpośrednio do celu podróży.

Premiera systemu Google Glass przewidziana jest na przyszły rok. Orientacyjny koszt to około 499 dolarów (1600 zł).

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY