Gogle Red Bull Spect – podwójne uderzenie w dziedzinie innowacji

-

Red Bull i Spect – dwie austriackie potęgi w swoich dziedzinach połączyły siły.
Efektem tej współpracy są gogle motocrossowe pełne innowacyjnych rozwiązań.

Gogle Red Bull Spect powstały jako owoc współpracy dwóch austriackich firm – Red Bulla, legendy sportów ekstremalnych i ikony na rynku napojów energetycznych oraz Spect, uznanego producenta gogli narciarskich i okularów przeciwsłonecznych. Model Strive stworzono przy współpracy z Luckiem Ackermannem, mistrzem świata FMX. Zastosowano w nich szereg innowacyjnych rozwiązań poprawiających komfort, bezpieczeństwo i użyteczność.

Szyba – małe dzieło inżynierii

Szyba gogli Red Bull Spect Strive wykonana została z wytrzymałego poliwęglanu, co zapewnia jej nie tylko nadzwyczajną trwałość, ale także niemal doskonałą przezroczystość – bez zniekształceń, refleksów i ze znakomitym kontrastem. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu cylindrycznej soczewki, która znakomicie wyostrza obraz. Zastosowano tutaj trzy rozwiązania, które znacząco poprawiają użyteczność gogli.

Pierwszym z nich jest PanoVision®, rozszerzające pole widzenia aż o 15% w porównaniu ze standardowymi goglami. Drugim – podwójne, laminowane soczewki LINK, zamontowane bez dodatkowej warstwy pianki, która w tradycyjnych goglach tworzy ograniczającą pole widzenia czarną ramkę. Takie osadzenie zapewnia użytkownikowi niczym niezakłócony obraz.

Trzecim rozwiązaniem jest wewnętrzna soczewka Ultra-Anti Fog, która usuwa parę wodną z powierzchni w kilka sekund, sześciokrotnie szybciej niż wymaga norma (30 sekund). Gogle Red Bull Spect Strive są także w 100 procentach odporne na promieniowanie UVA i UVB.

Gogle Red Bull Spect – podwójne uderzenie w dziedzinie innowacji

Perfekcyjne, komfortowe dopasowanie

Materiał użyty do produkcji ramki – termoplastyczny poliuretan – zapewnia jej nie tylko wysoką wytrzymałość oraz odporność na oleje i smary, ale także umożliwia zachowanie elastyczności w każdej temperaturze, co gwarantuje optymalne dopasowanie do twarzy.

Modelu Strive ma niespotykany dotąd sposób wymiany gąbki wewnętrznej – można ją wypiąć w celu wyczyszczenia lub wymiany. To jeden z najszybciej zużywających się elementów w goglach MX. Do tej pory zużycie tej gąbki powodowało konieczność wymiany gogli. A dzięki wymiennej wewnętrznej gąbce życie gogli jest przedłużone nawet kilkukrotnie. Gąbka ma aż cztery warstwy – dzięki czemu znakomicie dopasowuje się do kształtu twarzy, zapobiega otarciom i doskonale odprowadza pot.

Gogle Red Bull Spect – podwójne uderzenie w dziedzinie innowacji

Detale, które dopełniają całości

Co jeszcze znalazło się w goglach Red Bull Spect Strive? Szeroki i wygodny pasek z naniesionym silikonowym nadrukiem z logo Spect zapobiegający zsuwaniu się z kasku. Gogle wyposażono również w łatwo demontowalną osłonę nosa. Dodatkowo, otwory wentylacyjne zabezpieczono cienką warstwą pianki poliuretanowej, co gwarantuje odpowiedni przepływ powietrza, a jednocześnie chroni przed wodą i błotem. Gogle RBS Strive mają też oczywiście możliwość montowania zrywek. Gogle dostaniemy w zestawie z szybą Clear. System jej wymiany jest bardzo łatwy i intuicyjny, nawet dla osób, które robią to po raz pierwszy.

Gogle Red Bull Spect – podwójne uderzenie w dziedzinie innowacji

Wiktor Seredyński
Od najmłodszych lat jest miłośnikiem dwóch kółek, a co lepsze, początkowo zamiast za dziewczynami, oglądał się za przejeżdżającymi motocyklami. Ta choroba została mu po dziś dzień i nie ma ochoty się z niej leczyć. Fan garażowych posiedzeń i dłubania przy motocyklach przy akompaniamencie Dire Straits. Po godzinach amatorsko toruje i często podróżuje motocyklem, szczególnie upodobał sobie wyjazdy pod namiot. Zapalony fan MotoGP i Marqueza. Plany na przyszłość wiąże z motocyklami – i prywatnie, i w pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Prymusi sezonu 2023. Pięć najlepszych motocykli, które testowałem w tym roku [felieton, zestawienie]

Dzieci już od prawie miesiąca męczą tabliczkę mnożenia i zastanawiają się, o co chodziło poecie sprzed kilkuset lat. W dziedzinie imprez motocyklowych królują wielokrotne...

Honda wprowadza niewiarygodnie długą fabryczną gwarancję na swoje motocykle

Gwarancja producenta to jeden z najważniejszych argumentów za zakupem nowego motocykla. W większości przypadków zapewnia spokojną głowę w czasie eksploatacji maszyny i jej większą...

Jesienne klimaty. Zloty motocyklowe w weekend 29 września – 1 października [kalendarz, kiedy i gdzie zlot]

Przed nami kolejny weekend ze spotkaniami przy grillach i ogniskach oraz opowieściami z kończącego się właśnie sezonu. Liczymy na litościwą pogodę i dobrą frekwencję...

Motocyklami Kayo na biegun północny

Jednoślady to bardzo uniwersalne pojazdy. Można nimi wyskoczyć do kawiarni, pojechać do Rumunii, wybrać się w podróż do Mongolii, a nawet na… biegun. Na...

Nowe BMW F 900 GS Adventure. Klasa średnia, klasa premium [opis, prezentacja, dane techniczne]

W najnowszej wersji BMW F 900 GS Adventure średnia jest tylko klasa pojemnościowa, choć przecież 895 cm3 i 105 KM to wartości więcej niż...