Fotoradary używane przez policję muszą być wcześniej sygnalizowane odpowiednimi znakami – taką decyzję podjął Sąd Najwyższy we Włoszech. Sędziowie podkreślili, że radary mają pełnić funkcję prewencyjną a nie zarobkową.

14 marca włoski Sąd Najwyższy orzekł, że policja korzystająca z przenośnych urządzeń do kontroli prędkości zobowiązana jest do umieszczenia znaków ostrzegających kierowców o zbliżaniu się do fotoradaru.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Znaki sygnalizujące kontrolę prędkości muszą być umieszczone w odległości nie większej niż 4 km. Sama instalacja radaru musi być dobrze widoczna, a nawet dla lepszej widoczności dodatkowo oświetlona.

W Polsce kontrole prędkości za pomocą urządzeń przenośnych także muszą być oznakowane znakiem „Kontrola Prędkości – Fotoradar” razem z tabliczką określającą długość kontrolowanego odcinka.

1 KOMENTARZ

  1. Hej,

    czy ten zwrot “W Polsce kontrole prędkości za pomocą urządzeń przenośnych także muszą być oznakowane znakiem „Kontrola Prędkości – Fotoradar” razem z tabliczką określającą długość kontrolowanego odcinka.” odnosi się także do przenośnych urządzeń? Można prosić jakieś namiary na ustawę, która wymusza te oznaczenia? Wiadomo sezon się zaczął warto mieć jakiś argument w rękawie :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.