Elektryczna motorynka Suzuki. Poważna konkurencja dla Hondy Grom

-

Suzuki podjęło modny temat elektrycznych jednośladów. Na zakończonych niedawno targach Tokio Motor Show zaprezentowano koncepcyjną wersję niewielkiej miejskiej enduro-motorynki o intrygującej nazwie Extrigger.

Z zewnątrz nowy japoński maluch przypomina konkurencyjną Hondę Grom i ma podobny cel. Skromne wymiary i niska cena mają otworzyć drzwi do jednośladowego świata dla jak największej rzeszy klientów. Honda Grom kosztuje około 3 tys. euro (13 tys zł) i cena Extriggera będzie na pewno zbliżona.

W kwestii napędu Suzuki poszło jednak inną drogą, instalując silnik elektryczny zapożyczony ze skutera e-Let. Całości nadano atrakcyjną formę miejskiego mini enduro.

Małe, tanie jednoślady z elektrycznym napędem mogą zrewolucjonizować ruch w wielkich miastach i stać się poważną konkurencją dla pojazdów spalinowych. Stanie się to pod warunkiem rozwiązania przez inżynierów problemu pojemności akumulatora, a co za tym idzie – zwiększenia zasięgu elektrycznych jednośladów.

Elektryczna motorynka od Suzuki może być ważnym krokiem w tym kierunku.

Konrad Bartnik
Konrad Bartnik
Motocyklista, perkusista, ojciec, wielbiciel dobrej kuchni i dużych porcji. Jego największa miłość to motocyklowe podróże – bliskie i dalekie, po asfalcie i bezdrożach. Lubi wszystko, co ma dwa koła, a najbardziej klasyczne nakedy ze szprychami i okrągłą lampą. Na co dzień drapie szutry starym japońskim dual sportem. Nie zbiera mandatów i nigdy nie miał wypadku. Bywa całkiem zabawny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY