Zawodnicy z krajów Ameryki Łacińskiej zakończyli eliminacje do rajdu BMW GS Trophy, którego finał odbędzie się w tym roku w Kanadzie. O trzy miejsca w finale rywalizowało kilkudziesięciu kierowców z pięciu krajów.

Latynoskie eliminacje do finałów GS Trophy odbyły się w dniach 14-16 marca w ośrodku wypoczynkowym Llano Grande Club Campestre w pobliżu miasta Medellin w Kolumbii. Na starcie stanęli zawodnicy z Chile, Kostaryki, Gwatemali, Kolumbii i Peru, po kilkunastu reprezentantów każdego kraju. W czasie trzydniowych zmagań musieli wykazać się umiejętnościami technicznymi, zdolnościami koordynacji i organizacji działań, a także pracą zespołową.

[sam id=”11″ codes=”true”]

GS Trophy (2)Organizatorzy przygotowali też kilka dodatkowych konkurencji, typowych dla latynoskiego temperamentu, m.in. kopanie piłki i strzelanie goli w czasie jazdy oraz przeprawianie się przez rzekę bambusową tratwą. Oczywiście z BMW R1200GS na pokładzie. Trasa testowa miała 60 km długości, a spadki dochodziły do 20 metrów. I to wszystko w ciężkim kolumbijskim deszczu. Najlepsza trójka, która pojedzie do Kanady to Andrés Camilo Patiño i Esteban Ferrer z Kolumbii oraz Alejandro Gómez z Kostaryki.

GS Trophy (5)GS Trophy to cykliczna impreza enduro organizowana przez BMW, której finały odbywają się co dwa lata. Poprzez system krajowych eliminacji mogą wystartować w niej wszyscy, którzy szybkie szutrowe przeloty i ciężkie błotne przeprawy mają we krwi.

GS Trophy (3)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.