Zawodnicy z krajów Ameryki Łacińskiej zakończyli eliminacje do rajdu BMW GS Trophy, którego finał odbędzie się w tym roku w Kanadzie. O trzy miejsca w finale rywalizowało kilkudziesięciu kierowców z pięciu krajów.

Latynoskie eliminacje do finałów GS Trophy odbyły się w dniach 14-16 marca w ośrodku wypoczynkowym Llano Grande Club Campestre w pobliżu miasta Medellin w Kolumbii. Na starcie stanęli zawodnicy z Chile, Kostaryki, Gwatemali, Kolumbii i Peru, po kilkunastu reprezentantów każdego kraju. W czasie trzydniowych zmagań musieli wykazać się umiejętnościami technicznymi, zdolnościami koordynacji i organizacji działań, a także pracą zespołową.

[sam id=”11″ codes=”true”]

GS Trophy (2)Organizatorzy przygotowali też kilka dodatkowych konkurencji, typowych dla latynoskiego temperamentu, m.in. kopanie piłki i strzelanie goli w czasie jazdy oraz przeprawianie się przez rzekę bambusową tratwą. Oczywiście z BMW R1200GS na pokładzie. Trasa testowa miała 60 km długości, a spadki dochodziły do 20 metrów. I to wszystko w ciężkim kolumbijskim deszczu. Najlepsza trójka, która pojedzie do Kanady to Andrés Camilo Patiño i Esteban Ferrer z Kolumbii oraz Alejandro Gómez z Kostaryki.

GS Trophy (5)GS Trophy to cykliczna impreza enduro organizowana przez BMW, której finały odbywają się co dwa lata. Poprzez system krajowych eliminacji mogą wystartować w niej wszyscy, którzy szybkie szutrowe przeloty i ciężkie błotne przeprawy mają we krwi.

GS Trophy (3)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here