Lightning Superbike określany jest jako przyszłość elektrycznych motocykli sportowych. LS-218 nominowany do nagrody Silnika Roku przez magazyn Race Engine Technology może konkurować z najlepszymi jednośladami spalinowymi.

Lightning Motorcycle będzie miało swoje stoisko podczas Quail Motorcycle 17 maja w Carmel w Kalifornii. To impreza celebrująca ewolucję jednośladów sportowych i wyścigowych. Motocykl Lightning można już zamawiać na stronie producenta.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Do Lightning Superbike należą liczne rekordy prędkości. Jest pierwszym elektrycznym motocyklem, którego prędkość przekroczyła 200 mil na godzinę (321,8 km/h). W Bonneville w sierpniu 2011 ustanowiono rekord świata z prędkością 215,96 mph (347 km/h). Na torze Lightning Superbike radzi sobie wcale nie gorzej niż motocykle z silnikami spalinowymi. W trybie kombinowanym zasięg wynosi ponad 240 km.

1 KOMENTARZ

  1. Cóż , kiedy koszt baterii litowo-jonowej której żywotność to mniej więcej trzy lata, to połowa ceny motocykla.No i ta kwestia ładowania co 250 km.To dobre dla skuterów na dojazdy do pracy ale raczej nie do podróży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.