Lightning Superbike określany jest jako przyszłość elektrycznych motocykli sportowych. LS-218 nominowany do nagrody Silnika Roku przez magazyn Race Engine Technology może konkurować z najlepszymi jednośladami spalinowymi.

Lightning Motorcycle będzie miało swoje stoisko podczas Quail Motorcycle 17 maja w Carmel w Kalifornii. To impreza celebrująca ewolucję jednośladów sportowych i wyścigowych. Motocykl Lightning można już zamawiać na stronie producenta.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Do Lightning Superbike należą liczne rekordy prędkości. Jest pierwszym elektrycznym motocyklem, którego prędkość przekroczyła 200 mil na godzinę (321,8 km/h). W Bonneville w sierpniu 2011 ustanowiono rekord świata z prędkością 215,96 mph (347 km/h). Na torze Lightning Superbike radzi sobie wcale nie gorzej niż motocykle z silnikami spalinowymi. W trybie kombinowanym zasięg wynosi ponad 240 km.

1 KOMENTARZ

  1. Cóż , kiedy koszt baterii litowo-jonowej której żywotność to mniej więcej trzy lata, to połowa ceny motocykla.No i ta kwestia ładowania co 250 km.To dobre dla skuterów na dojazdy do pracy ale raczej nie do podróży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here