Ducati wkracza na rynek południowoamerykański. Niemiecko-włoski koncern podpisał umowę z nowym dystrybutorem w Argentynie. Kolejnym krokiem będzie otwarcie fabryki w Brazylii.

Nowy zakład produkcyjny zlokalizowany w brazylijskim Manaus jest przygotowany na uruchomienie produkcji dwóch modeli: Ducati Diavel i Ducati Monster 796. Poważne zmiany rozpoczęły się już w ubiegłym roku, kiedy zbankrutował dotychczasowy importer włoskiej marki – Izzo Group. Wielu analityków spodziewało się, że Ducati, wzorem wielu innych producentów, zdecyduje się raczej podjąć starania o zdobycie rynku indyjskiego.

Claudio Domenicali, szef Ducati Motor Holding, podkreśla, że rynki południowoamerykańskie są bardzo często niedoceniane, choć drzemie w nich ogromny potencjał, związany z dynamicznym rozwojem gospodarczym tamtej części świata.

– Brazylijski rynek jest trzecim na świecie pod względem sprzedaży średnich i dużych pojemności – twierdzi Domenicali. – Naszym celem jest zapewnienie Brazyliczykom jak najlepszej oferty i najwyższej jakości obsługi, a także skupienie się na tym niezwykle ważnym dla Ducati rynku – dodaje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here