Cztery nowe modele Ducati zapowiedział podczas wywiadu dla magazynu Businessweek Claudio Domenicali, dyrektor generalny włosko-niemieckiego koncernu. Wśród tych nowości znajdzie są Panigale 899 oraz oczekiwany Ducati Scrambler.

Claudio Domenicali był podczas wywiadu niezwykle oszczędny w słowach, dlatego nie znamy żadnych szczegółów dotyczących dwóch pozostałych modeli. Jedyną istotną wskazówką jest informacja, że nowe motocykle będą „współdzieliły sportowego ducha marki” jak tajemniczo określił to Domenicali.

W dalszym ciągu ogromne emocje wzbudza zapowiadany od dawna Ducati Scrambler. Odwołania włoskiej marki do własnej historii nie zawsze były szczęśliwe jak pokazuje przykład modelu SportClassic. Biorąc jednak pod uwagę ogromną popularność motocykli typu scrambler na rynku amerykańskim, Ducati może patrzeć w przyszłość z optymizmem.

Claudio Domenicali podkreślił także, że współpraca z koncernem Volkswagena pozwoli na zdobywanie nowych rynków. W pierwszej kolejności koncern skupi się na Chinach i Indiach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.