Ducati stworzyło motocykl-hołd dla jednego z najwybitniejszych kierowców Formuły 1 na świecie – Ayrtona Senny. 1199 Panigale S (jak Senna) zostanie wyprodukowane wyłącznie na rynek brazylijski w ściśle limitowanej liczbie. 

Motocykl zaprezentowano podczas targów motocyklowych Sao Paulo Motorcycle Show. Stylistycznie nawiązuje on do poprzednich wersji poświęconych wielkiemu brazylijskiemu kierowcy – modeli Ducati 916 Senna I, II i III. Panigale S także pomalowano na szaro i dodano czerwone koła.

Jak zapowiadają przedstawiciele producenta, 1199 Panigale S dostępne będzie wyłącznie w Brazylii. Produkcja zostanie ograniczona do 161 sztuk. Każdy egzemplarz będzie wyposażony w wyścigowy wydech i unikalny numer wygrawerowany na górnej półce. Producent nie podał jak dotąd informacji na temat ceny modelu.

Ayrton Senna

Trzykrotny mistrz świata Formuły 1. Wystartował w 161 grand prix, 81 razy stawał na podium z czego 41 razy na najwyższym jego stopniu. 65 razy zdobył pole position. Jeździł w zespołach Toleman, Lotus, McLaren i Williams. Zmarł tragicznie po ciężkim wypadku podczas Grand Prix San Marino na torze Imola.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ