Dokąd jeżdżą na wyprawy europejscy motocykliści. Na pierwszym miejscu…

-

Niemcy, Włochy i Francja – do tych trzech krajów jeżdżą najchętniej na wyprawy europejscy motocykliści. To efekt badań Delticom, niemieckiego sklepu internetowego z oponami dla motocykli.

Delticom zapytał swoich klientów, 1234 motocyklistów z całej Europy gdzie byli podczas ostatnich wakacji i ile kilometrów przejechali. Największymi długodystansowcami okazali się Holendrzy – każdy z nich przejechał średnio 3018 kilometrów. Drugie miejsce w tej kategorii zajęli Brytyjczycy (2956 km), a trzecie – Niemcy (2858 km).

A oto lista najbardziej popularnych krajów, do których jeżdżą europejscy motocykliści:

1. Niemcy (23%)

2. Włochy (21%)

3. Francja (16%)

4. Austria (9%)

5. Wielka Brytania (4%)

6. Holandia (4%)

7. Chorwacja (4%)

8. Hiszpania (3%)

9. Szwajcaria (3%)

10. Belgia (2%)

Z kolei największymi patriotami (lub, jak kto woli – domatorami) są Francuzi – trzy czwarte nie wyjechało podczas motocyklowego urlopu poza granice Francji.

Jak podał Delticom, badani motocykliści przejechali łącznie podczas urlopów 3,4 mln kilometrów, co stanowi 85-krotność równika. Przeciętna wyprawa miała długość 2729 kilometrów.

Brakuje danych, czy wśród badanych motocyklistów byli Polacy.

 Warsztaty Podróżnicze Motovoyagera. Kliknij i dowiedz się więcej.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

3 KOMENTARZE

  1. Gregor , dobre :))) . Cieszę się ,że moje wakacje były troszkę dłuższe przelotowo niż przeciętne bo 3500 km i przeleciałem przez 5 państewek europejskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY