Nowe BMW R1200 GS 2013, które właśnie wróciło z wyprawy dookoła świata trafi do muzeum. BMW ogłosiło zakończenie wyprawy będącej nagrodą w organizowanym przez Bawarczyków konkursie One world, The Ride Of Your Life.

W ubiegłym roku BMW Motorrad ogłosiło konkurs, w którym nagrodą była możliwość wzięcia udziału w wyprawie dookoła świata na nowiutkim chłodzonym cieczą BMW R1200 GS 2013. Wyprawa miała formę sztafety: uczestniczyło w niej pięciu szczęśliwców, którzy przekazywali sobie motocykl po zakończeniu przypisanego sobie etapu.

Ostatnia z kierowców, Stephanie Rowe, po zakończeniu swojego etapu, przekazała GS-a do Muzeum BMW w Monachium. W drodze na miejsce asystowało jej około 50 posiadaczy nowego modelu GS.

Stephanie i czterej inni zwycięzcy konkursu, przejechali przez pięć kontynentów, pokonując łącznie ponad 12 000 km trasami o różnym stopniu trudności. Piątka zwycięzców została wybrana przez jury, w którym znaleźli się wielcy miłośnicy motocykli, m. in. aktorzy Adrien Brody i Charley Boorman. Wszyscy zwycięzcy i członkowie jury złożyli swoje podpisy na wyprawowym GS-ie zanim trafił do bawarskiego muzeum.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ