BMW chce zdobyć indyjski rynek motocykli. Stworzy spółkę z lokalnym producentem

-

Do końca marca ma zostać podpisana umowa o partnerstwie strategicznym między BMW i spółką TVS Indii Motor, indyjskim producentem motocykli. Hindusi otrzymają dzięki temu dostęp do nowoczesnych technologii, a Niemcy – do ogromnego indyjskiego rynku. 

TVS jest czwartym co do wielkości producentów jednośladów w Indiach, po Hero, Bajaj i Hondzie. Hero niedawno zakończył swoją wieloletnią  współpracę z Hondą, a obecnie współpracuje z firmą Erik Buell Racing. Bajaj jest właścicielem 47% udziałów w KTM i rozpoczął wprowadzanie na rynek indyjski motocykli z elementami niektórych modeli KTM –  pierwowzorem Bajaj Pulsar 200 NS jest  KTM 200 Duke. Baja posiada z kolei umowę z Kawasaki. Honda natomiast zdobywa indyjski rynek poprze spółkę zależną.

Na zdjęciu: Phoenix 125, nowy model premium firmy TVS

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY