M1NSK TRX 300. Białorusko-chiński motocykl enduro przejdzie chrzest bojowy

-

Należąca do Chińczyków Mińska Fabryka Motocykli rozpoczyna produkcję nowego modelu – turystycznego enduro o nazwie M1NSK TRX300. Otrzyma on chłodzony cieczą silnik 250 ccm o mocy 25KM.

Silnik nowej białoruskiej wyprawówki (tak została zapowiedziana przez producenta) pochodzi z modeli R250 i RX250, został jednak dopracowany i unowocześniony. Jak na tego typu motocykl M1NSK TRX300 jest jednak potwornie ciężki – bez płynów waży aż 150 kg. Nie imponuje również osiągami, konkurencyjna natomiast będzie jego cena. Białoruskie enduro ma kosztować poniżej 10 tys. zł.

Motocykl zostanie sprawdzony podczas trudnego rajdu terenowego, który rozpocznie się 1 września i ma pokazać silne i słabe strony motocykla. Rajd wystartuje z białoruskiego Brześcia. Poświęcony jest 10-leciu tzw. Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym, czyli paktu wojskowego niektórych republik postsowieckich.

Jego trasa przebiegać będzie przez terytorium wszystkich państw członkowskich Układu, czyli Białorusi, Rosji, Armenii, Kazachstanu, Kirgizji oraz Tadżykistanu. W ciągu miesiąca trzech uczestników – wszyscy na nowym modelu motocykla – ma przejechać 8,5 tys. kilometrów. Oprócz motocyklistów w skład ekipy rajdu wejdzie siedem osób z wozem technicznym: dwóch mechaników, operator kamery, dziennikarz i trzech kierowców.

M1NSK TRX 300 – dane techniczne

Silnik czterosuw, chłodzony cieczą, jeden cylinder

Pojemność skokowa 249,6 ccm

Moc 25 KM przy 8000 obr. / min.

Maks. moment obrotowy 22 Nm przy 7000 obr./min.

Prędkość maksymalna 120 km/h

Zużycie paliwa 4 l / 100 km

Przeniesienie napędu łańcuch

Skrzynia biegów 6-stopniowa

Rama rurowa, spawana

Przednie koło 100 /90 / 18

Tylne koło 130 /90 / 15

Wymiary 2080 / 825 / 1230 mm

wysokość siodła 780 mm

Prześwit 210 mm

Zbiornik paliwa 15 l

Ciężar (suchy) 150 kg

Akcesoria trzy kufry plastikowe (w standardzie)

Kolory żółto-czarny

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

6 KOMENTARZE

  1. Przestańcie narzekać! Nikt go nie widził ani nim nie jeździł to po pierwsze, po drugie każde enduro jest na pierwszy rzut oka podobne do BMW, po trzecie niby dlaczego nie mają czerpać inspiracji od lepszych? Gdyby zrobili coś oryginalnego to pewnie leżeli byśmy na plecach ze śmiechu. Troche optymizmu ludziska ;-)
    Lewa w gorze!
    Piotr

  2. “…Oprócz motocyklistów w skład ekipy rajdu wejdzie siedem osób z wozem technicznym: dwóch mechaników, operator kamery, dziennikarz i trzech kierowców…”
    I znając obiektywizm Białoruskiej i Chińskiej TV dowiemy się z pewnością prawdy :D :D :D

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY