Bezpieczna jazda z Motorismo – pod takim hasłem w ostatnią niedzielę 11 sierpnia na Torze Poznań odbyło się szkolenie dla bikerów. Wziął w niej udział zwycięzca naszego konkursu – Michał Stefaniak z Płocka.

W ciągu kilku godzin bikerzy z całego kraju (a nawet z zagranicy) mogli się zapoznać z różnymi aspektami  bezpiecznej jazdy i popróbować swych sił w zadaniach przygotowanych przez organizatorów.

Uczestnicy zostali podzieleni na grupy. Każda z nich miała około pół godziny na poćwiczenie poszczególnych technik: jazda ze stałym gazem w łuku, nagła zmiana kierunku, praktyczne używanie hamulca tylnego, test łosia i kilka innych. Każde z ćwiczeń nadzorował doświadczony zawodnik motocyklowy, który na bieżąco korygował błędy popełniane przez bikerów.

Oprócz ćwiczeń technicznych uczestnicy mogli dowiedzieć się kilku ważnych rzeczy na temat prawidłowej regulacji motocykla pod konkretnego bikera, przypomnieć sobie podstawy ratownictwa drogowego i poznać różnice między różnymi typami i markami kasków i ochraniaczy.

Ciekawostką szkolenia był fakt uczestnictwa zupełnie różnych motocykli: obok zrozumiałych na torze Suzuki GSX-R 1000 i Hondy CBR1000RR  w ćwiczeniach brały udział m.in. Honda Shadow, Triumph Boneville czy BMW F650GS.

Patronem medialnym imprezy był portal motovoyager.net. Zwycięzca naszego konkursu, Michał Stefaniak, ukończył szkolenie z ogromnym uśmiechem na twarzy i gorącym postanowieniem wzięcia udziału w kolejnych edycjach.

Dziękujemy sieci sklepów motocyklowych Motorismo za ufundowanie nagrody w naszym konkursie. Zaproszenie na szkolenie „Bezpieczna jazda z Motorismo” otrzymał nasz czytelnik Michał Stefaniak.

MOTORISMO LOGO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here